Uoho: “Hayatta değiştiremeyeceğimiz şeylerle birlikte hindistancevizi yemeye yetecek kadar şeyimiz var”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Platero y tu ve Extremoduro arasında, Iñaki Antón adlı ortak bir öğe vardır. Fito Cabrales ve Robe Iniesta’nın dehası, Iñaki olarak bilinen Uoho’nun ustalığıyla birleşince, bize bu ülkedeki rock tarihinin şimdiden bir parçası olan benzersiz bir şey verdi.

Ve tüm bunları yapmak istemeden yaptılar. «Amaç -Başarılı olmak için çok çalışacağım- olamaz, iş arkadaşlarımla birlikte çalmak, elinizden geldiğince müzik yapmak ve eğlenmek olmalı. Platero ile başımıza gelen buydu ve sonra gelen geldi ama bizim istediğimiz çalmaktı, bu kadar insan konserlere gelmeseydi garajda da olsa çalmaya devam edecektik. Eminim Fito başarılı olmasaydı ve şimdi bir barda çalışıyor olsaydı, oynamak için kalırdı. Önemli olan sevdiğin şeyi yapmak ve gelen gelecek, eğer müzikten hoşlanıyorsan, kazandığın şey bu, “diyor Uoho.

“Fito başarılı olmasaydı, oynamak için hâlâ buralarda olurdu”

ooho

• Tarih: 10 Haziran 2023 Cumartesi.

• Yer: Espacio Joven Vías, Avda.Padre Isla 48, León.

• Saat: Kapılar 21:00’da açılıyor. Konser 21:30

• Fiyat: Peşin €25 + gg. Gişe bileti €28.50 Ticketmaster’da
Şimdi ise çıldırmadan da olsa yeni bir projeyle sahnelere geri dönüyor. Kıyafetler aynı, çünkü üzerinize bir şey oturduğunda değiştirmenize gerek yok.

“Üç yıl sonra nerede olacağımı düşünmeme gerek yok”

José Ignacio Cantera ile. Daha önce Extremoduro ve Inconscientes’te birlikte olduğunuz Aiert ve Miguel Colino, yaşananlar nedeniyle grupların şarkılarını daha da kendilerine ait kılıyorlar. Şimdiki zamana odaklanmış halde, şimdiden bu hafta sonu Leon’a gelip oynama sırasının kendisine geldiğini düşünüyor. “Üç yıl sonra nerede olacağımı düşünmeme gerek yok, şimdilik sadece Cumartesi günü Leon’da olacağımı düşünüyorum ve bu harika, bu yüzden mutlu olmak için nedenlerim var.” .

Uoho’nun hayatında değişmeyen bir şey varsa, o da müziğe olan sevgisidir. Müzisyen rolüne ek olarak, yapımcı rolü de eklenir çünkü müzik varken Uoho mutludur, özellikle de onu yapan kendisiyse.

«Bu işe başladığımızda neyi sevdiğimiz ve ne yapmak istediğimiz konusunda nettik. Müzisyen her zaman sahnede biraz zaman geçirmek için çalışıyor, çalmak eğlenceli zaman, ofis arkadaşlarıyla birkaç bira içmek gibi. İşin en iyi kısmı ve en az çalışma hissi veren kısmıdır”, diye onaylıyor.

“Oyun oynamak işin en güzel yanı ve en az çalışma hissi veren şey”

Müziğe yaptığı bu “ek”, onu Platero y tu ve Extremoduro ile turneye çıkmasına neden oldu, “tam olarak öyle değil, kendime başka bir tura çıkacağımı söyleyen ben değildim, beni zorlayan Robe’du. içeri girdim ve çıktım ama bana teklif ettikleri kadar tekrar yapardım, yıllarca yorgunluk, çalışma ve tatil yapmama yıllarıydı ama inanılmaz bir müzik ve dünyayı gezme deneyimiydi” diye açıklıyor.

Uoho – Çözüm Yok (Resmi Video Klip)

Gitarlarla konuştuğu 20 yılı aşkın bir süredir, birçok iyi an ve bazı kötü anlar yaşadı. Bir müzisyen olduğunuzda vurgulanan, herhangi birinin hayatındaki normal inişler ve çıkışlar. «İşler değişmeyecek çünkü umutsuzluğa kapılıyorsunuz, ne olması gerekiyorsa, örneğin reggaeton’un moda olduğu bir başka zaman yapmaktansa gençlerin müzik dinledikleri bir zamanınız olabilir, ama hayatta yeterince yiyeceğimiz var. değiştiremeyeceğimiz şeyler olan hindistancevizi” diye detaylandırıyor.

“Zaman, kendimiz için sahip olduğumuz ve başkalarına verebileceğimiz en değerli şeydir”

Hiç zaman kaybetmedi ama şimdi daha çok farkında. «Zaman, kendimiz için sahip olduğumuz ve verebileceğimiz en değerli şeydir, çünkü her şeyi verebilirsiniz ama verebileceğiniz en iyi şey zamandır. Sahip olduğumuz ve daha iyi yönetmemiz gereken en değerli varlığımız” diye ekliyor.

Bu nedenle Iñaki Antón’un zamanını paylaşmak için Leon’a gelmesi Leon halkına verebileceği en güzel hediyedir.