Toplumsal medyada viral oldu: Otomobil kullanırken kötüleşen hanımı bu biçimde kurtardılar!

celikci

New member
Florida polisi, araç kullanırken tıbbi bir acil durum yaşayan hanımı kurtarmak için birbirleriyle yarışan vatandaşların görüntüsünü yayınladı.

Polisin güvenlik kameralarına yansıyan bu manzaralardaki vatandaşları aradığı öğrenildi.

Boyton Beach polisi tarafınca yapılan açıklamada, bu vatandaşların kimliklerinin teşhis edilmesi ve kurtarmaya yardım ettikleri bayanla bir ortaya getirilmek istendiği açıklandı.

İnanılmaz olaya ilişkin manzaraları polis paylaştı

Florida, Palm Beach County’de, Boyton Beach Polis Departmanı, dün, ağır bir kavşakta yavaşça hareket eden bir otomobile koşan bir bayanı gösteren bir imaj yayınladı.

EL SALLAYIP YARDIM İSTEDİ

Görüntüdeki öbür otomobiller, altı trafik şeridi boyunca çapraz olarak hareket eden otomobilin yanından hareket yaparak sürmeye devam ediyor üzere görünüyordu.

Otomobil karşı kavşağa yaklaşırken sürücü koltuğundaki bayan başka şoförlere el sallamaya başladı.

Kırmızı ışıkta birkaç otomobil, karşıdan gelen aracın çarpmasını önlemek için yana yahut geriye yanlışsız hareket yaptı. Yarım düziniçin fazla erkek ve bayan kendi otomobillerinden inip otomobile yanlışsız süratlice koştular ve sonunda durana kadar arabayı yavaşlatmak için bedenlerini siper ettiler.

Bu şahıslardan birinin askeri kıyafetler giydiği görülüyor. Görüntü ilerledikçe daha fazla insanın yardım etmek için otomobillerinden atladığı görülüyor.

Birinci müdahale gözü pek bir bayandan bu biçimde geldi

Parlak yeşil gömlek giyen bir hanımın kendi arabasından bir obje aldığı ve bunu bir adama vererek art koltuktaki camlardan birini kırdığı görülüyor.

Sonunda, ön yolcu ve şoför kapılarını açmayı başaran vatandaşlar otomobil hâlâ hareket ederken bayanı şoför koltuğundan çıkarmayı başarıyor.

Otomobil yavaşça trafik kamerasının görüş aralığından kaybolurken üç kişinin hâlâ arabayı tutabilmek için ön kaputa sıkıca sarıldığı görülüyor.

POLİS HER YERDE ARIYOR

Polis departmanı yaptığı açıklamada, “Yardım etmek için duran bu yardımsever vatandaşlarımızı onurlandırmak istiyoruz, lakin hepsinin kimliklerini tespit edebilmek için yardıma muhtaçlığımız var.” dedi.

Bu yiğit davranış tahminen de büyük bir trajediyi önlemiş oldu

Polisin açıklaması şu notla son buldu:

“Siz yahut tanıdığınız biri rastgele bir biçimde yardımcı olduysa, lütfen [email protected] adresinden PIO Stephanie Slater ile bağlantıya geçin.”