Miçotakis haddini aştı! Skandal Türkiye açıklaması: Sonları ihlal eden cezalandırılır

celikci

New member
Komşu Yunanistan’da gündem bir kere daha Türkiye.

Son periyotta yaptığı skandal açıklamalar ile daima Türkiye’yi amaç alan Yunanistan Lideri Kyriakos Miçotakis bir sefer daha skandal açıklamalara imza attı.

Yunan İn gazetesinde yer alan habere nazaran, Miçotakis Türkiye’yi ima ederek ‘Sınırları ihlal eden eninde sonunda cezalandırılır, emperyal vizyonlar 21. yüzyıla sığmaz’ dedi.

Gazete haberi ‘Miçotakis’ten Erdoğan’a karşılık: Sonları ihlal eden cezalandırılır’ başlığı ile okurlarına sundu.

Miçotakis’in açıklamaları kısa müddette Yunan basınında birinci manşet oldu.

GERGİNLİK F-16 AÇIKLAMASI İLE BAŞLAMIŞTI

Türkiye ile Yunanistan içindeki ilgiler Yunan Başbakanı Miçotakis’in ABD’deki açıklamaları daha sonrası gerilmişti.

Miçotakis, ismini vermeden Türkiye’yi kastederek ‘Yunanistan komşularına dostluk elini uzatıyor. Lakin egemenliğimize, egemenlik haklarımıza yönelik ihlallere ve derhal son bulmaları gereken Yunan adaları üstündeki üst uçuşlara müsamaha göstermeyeceğiz. Siz Kongre üyelerinden, bölgede silah satışları ile ilgili kararları verirken, NATO’nun güneydoğu kanadında yeni bir istikrarsızlık tehlikesini göz önünde bulundurmanızı istiyorum’ demişti.

Miçotakis, bu kelamlarıyla dolaylı olarak Türkiye’ye F-16 uçağı satışına onay verilmemesini talep etmiş oldu.

Yunan Başbakanın ‘Siz Kongre üyelerinden, Helenizmin 48 yıldır büyük acı çektiği ve hâlâ kapanmayan bir yarasını unutmamanızı istiyorum. Kıbrıs’taki taarruz ve adanın şiddetle ikiye bölünmesini kastediyorum. Kıbrıs’ta iki farklı devleti, kimse hiç bir vakit kabul etmeyecektir’ kelamları ise ayakta alkışlanmıştı.