Japonya’daki Türk sivil toplum kuruluşlarından sarsıntı bölgesine takviye

celikci

New member
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 vilayette yıkıma niye olan 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki sarsıntılar; Japonya’daki Türk sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirdi. Tokyo Camii Diyanet Türk Kültür Merkezi öncülüğünde bir ortaya gelen Gifu Fatih Camii, İslam Toplumu Ulusal Görüş (IGMG), Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Memleketler arası Demokratlar Birliği (UID), Türk Ticaret ve Sanayi Odası Japonya (TTSOJ), İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Türk Japon Kültür Ticari Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği zelzeleden etkilenen bölgelere dayanak için yardım kampanyası başlattı.

“KALBİMİZ VE DUALARIMIZ TÜRKİYE İLE”

Tokyo Camii Diyanet Türk Kültür Merkezi Lideri Muhammed Raşit Alas, meydana gelen afetten derin hüzün duyduklarını belirterek, “Gelen manzaralar içimizi yaktı. Acımızı bir nebze de olsa dindirmek ve yaralarımızı sarmak ismine Japonya’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerimizle ‘Yanındayız Türkiye’ sloganıyla bir yardım kampanyası başlattık” tabirlerini kullandı. Alas, “Kalbimiz ve dualarımız Türkiye ile” diyerek, herkesi depremzedelere takviye olmaya çağırdı.