Huawei kullanıcılarına gecikmeli PUBG müjdesi!

Beykozlu

New member
Huawei, ABD’ye olan bağlılığını minimuma indirme maksadıyla HarmonyOS işletim sistemini kullanıma sundu. Uygulama mağazasını da genişletmek için çalışmalarını sürdüren şirket, günden güne yeni oyunlarla ve yazılımlarla çeşitliliğini artırmaya başladı. Son olarak Huawei, uzun bir bekleyişin akabinde PUBG Mobile‘ı AppGallery’e getirdi.

PUBG Mobile, Huawei AppGallery için çıktı

Huawei, akıllı telefonlarını Google dayanağı olmadan Huawei Taşınabilir Servisleri (HMS) ile piyasaya sürüyor. Bu niçinle kendi ekosistemini geliştirmek için çalışan şirket, HarmonyOS uygulama mağazası AppGallery’i de gün geçtikçe genişletiyor.

PUBG Mobile Huawei AppGallery için yayınlandı

AppGallery’e eklenen son üretim Battle Royale konseptli PUBG Mobile oldu. Oyunun HMS entegrasyonu ocak ayında tamamlanırken, uygulama içi satın alma ve başka hizmetlerle gelmesi bekleniyordu. Fakat yaşanan çeşitli sıkıntılar niçiniyle gelişi bugüne kadar sarktı.

PUBG Mobile, an itibariyle AppGallery’de indirilebilir durumda. Yani bugüne dek Huawei akıllı telefonlarda APK ile oynanan oyun, artık stabil ve resmi bir biçimde deneyimlenebilecek.

PUBG Mobile Huawei

PUBG Mobile, 2018’den bu yana popülaritesini kaybetmedi. Taşınabilir bölümün en değerli tahlil araçlarından Sensor Tower’a nazaran mart ayında 199,8 milyon dolarla en epeyce hasılat yapan ikinci taşınabilir oyun oldu. Çin, yüzde 56,4’le imale en çok para harcayan ülke olurken, ABD ise yüzde 9,5 ile ikinci ülke unvanını aldı.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei, HarmonyOS işletim sistemini istediği düzeye getirebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Okumaya devam et...