Çırpma Kabak Nasıl Yapılır ?

RAM

Global Mod
Global Mod
Tabii, Çırpma kabak (Zucchini fritters) yapmanın keyifli ve lezzetli bir yolunu keşfetmeye hazır mısınız? İşte adım adım rehberimiz:

Malzemeler

Çırpma kabak yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır: taze kabaklar, rendelenmiş kaşar peyniri, yumurta, un, tuz, karabiber, doğranmış yeşil soğan veya maydanoz, sıvı yağ (kızartma için).

Adım 1: Kabakları Hazırlayın

İlk olarak, kabakları yıkayın ve rendeleyin. Rendelenmiş kabakları bir süzgece alın ve üzerine biraz tuz serpin. Tuz, kabakların suyunu salmasına yardımcı olacak.

Adım 2: Suyunu Sıkın

Birkaç dakika bekledikten sonra, rendelenmiş kabakları avuç içinizle sıkarak suyunu çıkarın. Bu adım, kabakların fazla nemini atmasına ve çırpma kabakların daha kıtır olmasına yardımcı olacaktır.

Adım 3: Diğer Malzemeleri Ekleyin

Bir karıştırma kabında, rendelenmiş kabakları, rendelenmiş kaşar peyniri, doğranmış yeşil soğan veya maydanoz, yumurta, un, tuz ve karabiberi bir araya getirin. Malzemeleri iyice karıştırın, homojen bir karışım elde edene kadar devam edin.

Adım 4: Kızartma Tavasında Pişirin

Orta ateşte bir tavaya sıvı yağ ekleyin ve iyice ısıtın. Hazırladığınız kabak karışımından kaşıkla bir miktar alıp, tavaya yerleştirin. Kabak karışımını spatula yardımıyla hafifçe bastırarak düzleştirin ve her iki tarafını da altın rengi olana kadar kızartın. Her iki tarafını da eşit şekilde pişirin.

Adım 5: Fazla Yağı Alın

Kızartma işlemi bittikten sonra, kabakların fazla yağını almak için bir kağıt havlu üzerine çırpma kabakları koyun. Bu adım, kabakların daha hafif ve daha kıtır olmasını sağlar.

Adım 6: Servis Edin

Çırpma kabakları sıcak veya ılık olarak servis yapın. Yanında yoğurt veya sos gibi ek lezzetler ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Benzer Sorular ve Cevaplar

**Soru:** Çırpma kabakları nasıl daha sağlıklı hale getirebilirim?

**Cevap:** Kabakları kızartma yerine fırında pişirerek veya hafif yağda tavada pişirerek daha sağlıklı bir alternatif elde edebilirsiniz.

**Soru:** Çırpma kabakları nasıl daha çıtır yapabilirim?

**Cevap:** Kabakları iyice sıktıktan ve pişirirken düşük ateşte yavaşça kızarttıktan sonra, fazla yağı alarak daha çıtır bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek, lezzetli ve sağlıklı çırpma kabaklar hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir ek sorunuz varsa, memnuniyetle yardımcı olurum!