Battlefield 2042 olumsuz manada bir birincisi başardı!

Beykozlu

New member
Call of Duty’nin en büyük rakiplerinden Battlefield, geçen yıl çıkış yapan yeni oyunuyla tenkitlerin odak noktası haline geldi. Serinin son 10 yıl içerisinde en az satan ve en makus inceleme puanlarına sahip olan Battlefield 2042, oyuncuları da büyük hayal kırıklığına uğrattı.

EA, Battlefield 2042’yi kurtarmak için güncelleme ve fiyatsız hale getirme üzere değerli ataklar yapsa da bir türlü oyuncuların radarına giremedi. Anlık oyuncu sayısı da günden güne düşen oyun, geçtiğimiz saatlerde olumsuz manada bir unsur imza attı. İşte ayrıntılar…

Battlefield 2042 eş vakitli oyuncu sayısında bir birinci

Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülen Battlefield 2042, SteamDB’ye nazaran son 30 günde ortalama 1.963 eş vakitli oyuncu sayısına sahipti. Bu, 2018 yılında çıkan Battlefield V’in birebir devirde elde ettiği 11 bin 585 oyuncu sayısıyla karşılaştırıldığında durumun EA ve DICE cephesi için dertli olduğunu söyleyebiliriz.

Son ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Battlefield 2042, sabah saatlerinde olumsuz manada bir birincisi başardı. İmal, SteamDB’ye bakılırsa eş vakitli oyuncu sayısında birinci kere 1000’in altına düştü ve 951 oyuncuya kadar geriledi. Öte yandan oyunla birebir ay içerisinde piyasaya sürülen Halo Infinite’in son 30 günde 5 bin 767 eş vakitli oyuncu tarafınca oynandığını da ekleyelim.

Battlefield 2042’nin problemlerle çıkış yaptığı EA ve DICE tarafınca da kabul edilmiş, oyunun epeyce yakında düzeleceğinin kelamı verilmişti. Lakin son bilgileri dikkate aldığımızda çıkışının üzerinden aylar geçmesine karşın mevcut sıkıntıların giderilmediğini görüyoruz.

Battlefield 2042 asgarî sistem ihtiyaçları

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600, Core i5 6600K
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560,Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet irtibatı
  • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
Battlefield 2042 önerilen sistem ihtiyaçları

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10