‘Yaz Grand Prix’ bir insan düve ve bir dinozor ile geri dönüyor

Adanali

Global Mod
Global Mod
Hala belirli bir tarihi yok ama ‘Yaz Grand Prix’ geri dönüşü hemen köşede. Temmuz ayında olacak ve bir kez daha Ramón García tören şefi olacak. Bu sabah, seçilen sekiz kasabadan katılımcıların film çekip boyunlarını kıracakları sette, dolup taşan García, hem programın hem de sunucunun “çok az” değiştiğini kabul etti. Kesintisiz on bir yaz boyunca formattan kimin sorumlu olduğuna işaret ederek, “Programı yapmaya başladığımız zamankiyle aynı yanılsamaya sahibim, özellikle de on sekiz yıl bunu yapmadan geçtikten sonra bu bir meydan okuma olduğu için,” dedi.

Sunucunun ve EuroTV’nin (iZen Group) genel müdürü Carlo Boserman’ın uzayın televizyona dönüşü üzerine yıllarca iddiaya girmelerine rağmen cevabı her zaman olumsuz bulmaları kimseden kaçmaz. “Sonunda, insanlar bunu istediğine göre zaman bizi haklı çıkardı,” diye kendini tebrik eden García, sunum yapan kişinin pes etmek üzere olduğu anlarda “bir elektrikli çekiç gibi” davrandığı için Boserman’a teşekkür etti. «Bu program hayatımda olup bitenlerin bir yansımasıdır. Başladığımda bekardım ve çocuğum yoktu ve şimdi boşandım ve büyümüş ve ‘Grand Prix’i çok az görmüş iki kızım var ve geri dönmemin nedenlerinden biri de babalarını görebilmeleri. Bunu yaparken eğleniyorum’ diye detaylandırdı. Heyecanlandı.

Formül aynı kalır. Yedi program olacak ve her birinde iki kasaba bu tür “İspanyol belediyeler olimpiyatlarında” yarışacak. Elbette bu sefer iki yarı final ve bir final olacak. Sürücü, “Daha heyecanlı hale getirmek için Şampiyonlar Ligi gibi küçük bir rekabet gücüne sahip olmasını istedik” diyor. Bu anlamda, formatı yeniden başlatma çabasının önemli bir kısmı, “insanların programa ilişkin sahip oldukları tarihsel bellek ile yeni olan arasındaki dengeyi bulmak” olmuştur.

Böylece programda en çok hatırlanan testler devam edecek: Crazy Trunks, Bowling (artık Superbolos), Dictionary, Hot Potato ve Basketball in Bez. Ancak yenilikler arasında La Nursery ve Scale as You Can oynamak için iki yükseklikte kullanılacak rampa, iki gymkhana; Caidillas Country’de Alice için bir pikap; Ki-mono’lar, havuzun üzerinde bir hava spor salonu ve Pilot Köpek’te bazı dev hayranlar.

İkincil Resim 1 - 'Yaz Grand Prix' geri dönüyor  insan düve ve dinozor ile

İkincil Resim 2 - 'Yazın Grand Prix' geri dönüyor  insan düve ve dinozor ile

Boserman, sanatsal bölümde zorluğun da karmaşık olduğunu söyledi. “Özü korumak zorundaydık ama modern bir dokunuşla, 2023’ten kalma bir dille” diye anlattı. İlk başta, LED ekranlarla çevrili bir setle bile deneyler yaptılar, ancak kısa süre sonra onu attılar. İşte o zaman, çizgi romanlardaki gibi bazı çarpık evler hayal ettiler ve gerçekleştirmeleri için zanaatkarlarla temasa geçtiler, “artık o kadar kolay olmayan bir şey çünkü çok az kaldı.”

düveye veda

Yarışmanın bu yeni etabında en çok konuşulacak olan hiç şüphesiz düvenin yokluğudur. Yeni Hayvan Refahı Yasası, formatı her zaman bayrağı olan figürden vazgeçmeye zorladı, ancak ekip logosundaki imajını korumayı ve bir şekilde oyunun parçası olmaya devam etmesini sağlamayı başardı. Sunucu, “Bunu çok düşündük ama her zaman bunun düvenin programı olduğu ve düvenin de benim olduğu sonucuna vardık, bu yüzden programı kaldıramadık” diye açıklıyor sunucu. NBA maskotu tarzı bir kıyafete sahip yeni insan düve, belediye başkanları joker kullanmaya karar verdiğinde oyuncuları bir kez daha rahatsız edecek. Kaslı düve sunumu teşvik ederken, “Gördüğünüz gibi, oldukça top oyuncusu,” dedi gazetecilere. Ancak hayvanın neden olduğu darbelere neden olmak zor olacaktır.

Belki de bu yüzden düve yalnız kalmayacak ve García’nın “evdeki miniklerin bayılacağına” inandığı dinozor Niko ile yarışmaya gelecek. Gymkhana’larda olacak ve bazı oyunlarda, testi bitirmeden ve üç sunum yapan kişiyle etkileşime girmeden önce oyuncuları rahatsız edecek. Ve García ile birlikte, her ikisi de programın çocukluklarından beri takipçisi olan içerik yaratıcısı ve ‘yayıncı’ Cristinini ve aktris Michelle Calvó olacak. Cristinini oyunlarda uzman olacak ve onları kamarasından yayınlayacak. «Evin bir bölümünü, ekranlar, kameralar ve heykelciklerimle bir ‘kurulum’ getirdim. Ve daha fazlasını koymam için beni gönderen insanlara açığım” diye sordu. Calvó ise kasabaların elçisi olacak ve belediye başkanları ve vaftiz ebeveynleri ile birlikte olacak. Mekanların uzmanı olacak ve katılımcılarla konuşmak için stantlara yaklaşacak: «Duygularını ve sinirlerini deneyimleyerek yanlarında olacağım. Hem de kamuoyuna çok hareket ettirecek hikayeleri duyurmak” dedi. Onlarla birlikte, testlerin mekaniğini çok farklı bir şekilde göstermekten sorumlu olacak olan Wilbur: komik bir tonda ve akrobasi yoluyla.

García’ya göre, ‘Grand Prix’ ile ilgili en iyi şey “onu aile ile birlikte görmek. Şarkı zaten söyledi: bu büyükbabanın ve çocuğun programı ». Ve bu otuz yılda televizyonun çok değiştiği konusunda net olsa da, «bir aile olarak izlemenin, ‘Grand Prix’ ile el ele giden duygusal temel olduğunu düşünüyor. Aileyi tekrar televizyon karşısında bir araya getirebilecek miyiz? Ben de öyle düşünüyorum, ancak beyaz, tanıdık ve anlaşılması çok kolay olan bu eğlence programının zorluğu da bu” diye düşünüyor sunucu.

Alfacar (Granada) ve Colmenarejo (Madrid) ilk programa katılacak ve vaftiz ebeveynleri aktör Miguel Ángel Muñoz ile şarkıcı ve aktris Lolita olacak. Aguilar de Campoo (Palencia), Brión (Coruña), Cervelló (Barcelona), Los Montesinos (Alicante), Tineo (Asturias) ve Yepes (Toledo) seçilen şehirlerin listesini tamamlıyor. İspanya’da nüfusu 5.000 ila 10.000 arasında olan 540 kasaba, katılmak isterlerse diye bir e-posta aldı ve 120’si evet yanıtı verdi. García bu sabah ‘Grand Prix’ ödülüne, kasabaya yatırılan para olmasına rağmen hiçbir zaman bu kadar önem verilmediğini fark etti – örneğin, Cudillero turizm ofisi yarışmanın ödülüyle yapıldı -, Ancak, Sunucu, “Önemli olan, ‘prime time’da bazı küçük kasabalara iki buçuk saat boyunca görünürlük verilmesi, artık nüfusun azalması hakkında bu kadar çok konuşulduğuna dikkat çekmek istedi. Bu aynı zamanda devlet televizyonunun da işidir.

Sonunda García, RTVE’nin evi olduğuna dair güvence verdi. “25 yıl aralıksız burada çalıştım, gittim, döndüm ama geldiğinizde kalbinize ateşle bir mühür vurulmuş gibi ve çıkarılamaz.”