‘UwU yazan çocuklara dikkat edin’ enstalasyonunun Leon’daki ilk gösterimi

Adanali

Global Mod
Global Mod
León, ‘UwU yazan çocuklara dikkat edin’ enstalasyonunun galasına ev sahipliği yapıyor. Laura Tabares tarafından hazırlanan bu eser, bu ayın 3’ü Salı günü saat 18:00’de Espacio Vías’ta sunulacak ve Gençlik Dairesi’nin kültürel programı olan Cul’23’e dahil edilecek.

Giriş, kapasite dolana kadar ücretsiz olacak ve 3 Kasım’a kadar Pazartesi’den Cuma’ya sabah 9.00’dan akşam 21.00’e kadar ve hafta sonları Espabila saatlerinde açık kalacak.

‘UwU yazan çocuklara dikkat edin’, farklı spam materyalleri ve beş korkunç varlığın etrafında beş dijital masal toplayan ‘rahatsız edici bir web sitesine’ ev sahipliği yapan bir enstalasyondur.

Yaratıklar

Sosyo-politik imalarıyla tanınan memler olan bu yaratıklar, zehirli erkekliğin nasıl hareket ettiğini ve internetin geniş köşelerine nasıl akın ettiğini çözmeye çalışan arketipler olarak hizmet ediyor. Web projesi, garip bilgiler içeren kayıp bir sayfayı bulmanın atavistik deneyimini taklit etmeyi amaçlıyor.

UwU, hassasiyeti ifade etmek için kullanılan bir karakter dizisidir. Zamanla internette kızlara yaklaşmak için bu ifadeyi kullanan ‘yırtıcıların’ olduğunu söyleyen bir efsane yayıldı.

Bu görsel-işitsel sergi, enstalasyon ve katılımcı, çağdaş dünyaya ve onun günlük yaşamına (internet, video oyunları ve diğer konular) ilişkin görseller aracılığıyla, onu ziyaret edenler arasında toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konusunda farkındalık yaratmaya hizmet ediyor.

Hikaye

Hikaye düzeyinde, yumuşak ve nazik bir varlık (bir tür hassas ve entelektüel çocuk) olan Softboy’un çağdaş figürüyle gizemli karşılaşmayı anlatan, sürüngen görsel-işitsel (internetteki korku hikayesi) The Softboy’un devamı niteliğindedir.

Projenin bu devamında, ataerkil anlaşmanın ağ içinde ve sonrasında nasıl mutasyona uğradığını, hayatta kaldığını ve konuşmaya hizmet ettiğini araştırmak amacıyla ortaya çıkan ama gelişmeyen bu yaratıkların şifresi çözülüyor: arkadaşları, “gizlenme çemberleri”. cinsiyetçi şiddetin yeni biçimleri hakkında.

Laura Tabarés araştırmacı, kültürel yapımcı ve görsel sanatçıdır. Kültürel üretim kolektifi Feminist Ontologies’in kurucu ortağı ve eş annesi ve araştırma, sanatsal yaratım ve kültürel üretim alanı Leira’nın kurucu ortağı ve koordinatörü.

Örnek 14 yaş ve üzeri için önerilir.