Ukrayna’dan Steinmeier’a ret! ‘ Kiev’de istenmiyorum’

celikci

New member
Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik akınları niçiniyle Batılı ülkeler Ukrayna’ya olan takviyesi göstermek için ülkenin başşehri Kiev’i ziyaret etmeye devam ederken, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier Ukrayna’nın başşehri Kiev’e planladığı ziyaretin Ukrayna tarafınca kabul edilmediğini deklare etti.

‘KABUL ETMELİYİM Kİ KİEV’DE İSTENMİYORUM’

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Polonya’nın başşehri Varşova’yı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Polonya Devlet Lideri Andrzej Duda’nın Litvanya, Letonya ve Estonya Cumhurbaşkanlarıyla Ukrayna’nın başşehri Kiev’e ortak bir ziyaret düzenlenmesini önerdiğini deklare etti. Cumhurbaşkanı Steinmeier açıklamasında “Bu ziyaret için hazırdım. Lakin kabul etmeliyim ki, Kiev’de istenmiyordum” dedi.

TENKİTLERİN ODAĞINDAYDI

Ukrayna daha evvel, Rusya ile olan irtibatları ve eski dışişleri bakanı olarak Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile ilgilerin geliştirilmesinde attığı adımlar niçiniyle Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’i eleştirmişti. Steinmeier ise geçen hafta dışişleri bakanı olarak bakılırsav aldığı periyotta, Rusya’ya yönelik siyasetlerindeki kusurları kabul ettiğini açıklamıştı.