“'The Hunter'da ben aynı anda hem iyi hem de kötü polisim”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Henüz 19 yaşındayken yarışmalara katılma deneyimini denemek için televizyona çıktı. Burgos Orestes Barbero'lu genç adam, izleyicilerin en çok sevdiği karakterlerden biri haline geldikten sonra Rodrigo Vázquez'in sunduğu La 1 (Pazartesi-Cuma, 18:30) tarafından yayınlanan yarışma 'The Hunter'ın son üyesi oldu. Daha önce de 'Pasapalabra'ya katılarak 360 programa katılmış ve 1.828.000 Euro'luk büyük ikramiyeyi kazanmıştı.

-Para kazanmak için yarışmalara katılmaktan başkalarının bunu yapmasını zorlaştırmaya geçtiniz. Bununla nasıl başa çıkıyorsun?

-Felsefi yaklaşıyorum, yarışmacılarla empati kurarak onların keyifli vakit geçirmesini sağlamaya çalışıyorum ama aynı zamanda sorulara odaklanırken şu anda üstlenmem gereken profili de koruyorum. Bir yandan programa başvurmaya teşvik edildim, bir yandan halihazırda üzerinde çalıştığınız kültürel yarışmacıların mekânı olması; Öte yandan bu, size sunulması gereken bir fırsattır ve bu nedenle, onu geldiğinde yakalamalısınız çünkü reddedilemez.

-'The Hunter'da iyi polis mi yoksa kötü polis mi? El Spartano takma adını nasıl buldunuz?

-Anahtarın bir profil benimsemek olduğunu düşünmüyorum. Pozisyonun gerektirdiği rolün gerektirdiği şekilde ama aynı zamanda doğal bir şekilde hareket ediyorum. Ben sadece polis Orestes olacağım. Kişiliğiyle ama aynı zamanda geri kalanını da ekleyerek. Aynı anda hem iyi hem de kötü polis olduğunu söyleyebiliriz (gülüyor). Bana Spartalı lakabı önerildi ve hem Antik Yunan'ın kahramanlıklarını hem de insanın elinden geleni yapma azmini çağrıştırması açısından bana uygun göründüğü için onu sevdim.

-'Avcı' olabilmek için yüksek bir seviyeye sahip olmanız gerekir. Herhangi bir özel yöntemle hazırlandı mı?

-Güncel olaylara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor, özellikle müzik ve dizilerde son birkaç yıldır, bazı avantajlara sahibim ama daha etkili olabilmek için ekstra hazırlık yapmam gerekiyor. Büyük çoğunluğu oluşturan geri kalan kısmın büyük bir kısmı, büyük ölçüde hazırlık, sezgi ve minimal kültürel rezonansın herhangi bir kırıntısına karşı her zaman dikkatli olmayı sağlayan altıncı his sayesinde zaten sırtımızda taşıdığımız bagajlardan oluşuyor.

-Bu yarışmaya daha önce de katılmıştınız, hatta takımınız final avında Erundino'yu yenmeyi başardı ve 30.000 Euro'yu evine götürdü. Yarışmacının artık bir avcı olması nedeniyle onunla daha mı fazla empati kuruyorsunuz?

-Tamamen. Her programı özveriyle ve keyifle yaşamanızı sağlar, böylece ödül kazansa da kazanmasa da her yarışmacının deneyimi sizi ilgilendirdiği sürece mümkün olduğunca keyifli olur.

-Programı üniversitedeki derslerle nasıl birleştiriyorsunuz?

-Çok güzel. En büyük keyiflerimden biri çünkü çözülebilecek bazı tesadüfler dışında neredeyse tamamen uyumlu.

-Sizi televizyon yarışmalarına katılmaya teşvik eden şey neydi?

-Reşit olma yaşına ulaştıktan kısa bir süre sonraydı, bu yüzden bunu ek bir fayda olarak düşünebilsem de, para kazanmanın kesin bir şey olduğuna güvenemezdim; Bu yüzden beni en çok cezbeden şey, daha çok yetişkin insan için önsel olan kültürel formatlarda mümkün olduğunca iyi performans göstererek kendimi sınamaktı. Daha sonra gelen güzel katılımlar zaten bazı şeyleri değiştirdi ve o zamanlar kendimi cesaretlendirmenin bana açtığı kapıları uzaktan bile hayal edemezdim.

-Pasapalabra'da en uzun süre kalan yarışmacılardan biriydi. Bu hazırlık nasıldı? Kendinizi buna adamak için hayatınızın bir kısmını feda etmek zorunda kaldınız mı?

-Kesin olarak söylemek gerekirse en çok ve oldukça fazla (gülüyor). Aslında fedakarlık, dersleri ve sınav tarihlerini kaçırdığım haftaya göre daha fazlaydı ama bunu sakince karşıladım çünkü istisnai bir an yaşadığımı biliyordum, bunun nedeni bir buçuk yılı aşkın bir süredir katılımın büyüklüğüydü. bu kadar çok sosyal maruz kalmanın eşlik ettiği durumlarda, bunun bedeli ağır oluyor. Hayatınızda kayıt olmayan başka şeyler yaparken bağlantınızı tamamen kesmenize izin vermez.

“Madrid'de bir tane daha varım”

-Bu televizyon programlarını takip eden izleyici kitlesinin en çok sevilen ve sevilen isimlerinden biridir. Şöhretle nasıl başa çıkıyorsun?

-Zamana, yere ve yöntemlere bağlıdır, ancak alınan tüm sevgi ve teşvik sayesinde genel deneyim açık ara olumludur ve bu da her müdahalenin onlar için olduğunu anlamanızı sağlar. Kalabalıklardan biri olduğunuz Madrid'de olmaktan, şu anda yaşadığım Pamplona'da veya geldiğim yer olan Burgos'ta günlük yaşamınızda olmak çok şey değiştiriyor. Zaten orta büyüklükte bir popülasyon olduğumuz için, onları temsil eden biri oluyorsunuz ve size karşı gösterdikleri sevgi çok büyük.

-Hayatınız çok mu değişti yoksa hâlâ 19 yaşındayken televizyona çıkış yapan aynı kişi olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?

-Size anlatabileceğimden fazlasını içeren iki popüler bilgelik atasözüyle özetleyeceğim: Keçi her zaman dağlara ateş eder. Ve onunkine benzeyen kişi… onuru hak eder.