Teröristleri dehşet sardı… ABD’den yardım dilendiler!

celikci

New member
Türkiye, Suriye ve Kuzey Irak’a ‘Pençe Kılıç’ hava harekatı gerçekleştirdi.

Hava harekatı kapsamında terör amaçları başarılı bir biçimde vurulurken kara harekâtı beklentisi güçlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Tel Rıfat, Münbiç, Ayn el-Arab üzere çıbanbaşı yerleri bir bir halledeceğiz’ kelamları daha sonrası teröristleri dehşet sarmış durumda.

Omurgasını terör örgütleri PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri kumandanı Mazlum Abdi’den adeta bu endişeyi itiraf eden açıklamalar geldi.

ABD merkezli Politico’ya konuşan Abdi, ABD’nin Türkiye’nin hudut ötesi operasyon başlatma tehdidini gerçekleştirmesini engellemek için gereğince uğraş göstermediğini söylemiş oldu.

BIDEN’DAN YARDIM DİLENDİ

Terör elebaşı ABD Lideri Biden’dan adeta yardım dilendi. Biden’a seslenen Abdi, ‘seçim devri yaptığınız Kürtleri müdafaa davetini unutmayın’ dedi.

Hava ataklarının kara operasyonunun habercisi olduğuna inandığını belirten Abdi, ABD hükümetine de davette bulundu.

ABD hükümetinin üst kademelerini Ankara üstündeki baskıyı artırmaya çağıran Abdi şu tabirleri kullandı;

‘Şimdiye kadar yapılan açıklamalar, Türkiye’nin bize karşı yeni operasyonlar başlatma planlarını durdurmaya yetmedi.’

Saldırının bölgeyi harap edeceğini ve Suriye’deki krizi daha da karmaşık hale getireceğini sav eden terör elebaşı bu durumun DEAŞ’ın toparlanmasına yardım edeceğini öne sürdü.

Pençe-Kılıç Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ilişkin uçaklar, eş vakitli olarak Irak’ın kuzeyinde hudut çizgisinin 140 kilometre ortasındaki Asos ile 90 kilometre ortasındaki Kandil’deki amaçları de eş vakitli olarak imha etmişti.

Operasyon, Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci hususundan doğan legal müdafaa hakları doğrultusunda gerçekleştirilmişti.