Telecinco’da artık ‘Çin Masalları’ olmayacak

Adanali

Global Mod
Global Mod
Artık ‘Çin Masalları’ olmayacak. Telecinco, “beklenen sonuçları alamayınca” Jorge Javier Vázquez’in programını iptal ettiğini duyurdu. Bu şekilde, La Fábrica de la Tele formatı, yayına başladıktan sadece iki buçuk hafta sonra ana Mediaset ağının şebekesinden kaldırılıyor. Artık Telecinco, ‘Çin Masalları’nı ‘Big Brother VIP 8’ özetleriyle değiştirecek.

Jorge Javier Vázquez de bu öğleden sonra Instagram hesabında iptali yineledi. «Mahalleye uzun süre kalmaya hazır olarak geldim ama kiralar tavan yaptı! Şu ana kadar pisti kendisiyle paylaşan Pablo Motos, Carlos Sobera ve Wyoming’e en “samimi tebriklerini” iletmeden önce mizahla “Bu olamaz” dedi. «Yıldızlar çünkü bir programa başlarken hepimizin aradığı şey sayesinde kenarda kalıyorlar: başarı. Çantalarınızı toplamanın zamanı geldi ve Manuela Carmena’nın dün bize söylediği gibi: Hayata güvenmeye devam edin. Her zaman. Teşekkür ederim ve suç ortaklığınızın anahtarını bulamadığınız için özür dilerim. Geriye bıraktığım utanç bu,” dedi veda etti.

İptal, 117 günlük hastalık izninin ardından 11 Eylül’de kanala dönen sunucu için bir kova soğuk su anlamına geliyor; bu, onu “Sálvame” ve “Sálvame deluxe” programlarına veda etmenin bir parçası olmaktan alıkoyan bir ara. 2009’da Ondas’ı en iyi televizyon sunucusu ödülüne layık gördüler. Gerçek şu ki, programın yayınlanan on bölümündeki ortalama pay 912.000 izleyiciyle %7 oldu; bu, ağın olağan ortalamasının altında bir rakam. programı daha sonraki yayın için yük haline getirdi.

‘Çin Masalları’, Pablo Motos’un ‘El hormiguero’suna karşı çıkma niyetiyle ‘erişim prime time’ döneminde Telecinco’nun programına çıktı. Devasa kırmızı oryantal tarzda bir set ve bin metrekareden fazla yüzeye sahip program, bir röportaj ve sunucunun “hikaye anlatıcıları” olarak adlandırdığı, aralarında Susi Caramelo, Anabel Alonso’nun da bulunabileceği birkaç işbirlikçinin çalışması etrafında yapılandırılmıştı. Alberto Castelo veya Celia Villalobos. İlk röportaj Jorge Javier Vázquez’le yapıldı ve mantıklıydı çünkü kameralardan neden bu kadar uzun süre uzak kaldığını açıklamak zorundaydı. Kendisini acil servise götüren bir güç dalgalanmasından bahsetti ve bu noktada durmaya karar verdi. Ancak ‘Sálvame’in iptalini de tartıştı: “Tam olarak ne olduğunu ve bunun gerçekleşmesine kimin katıldığını bilebildim. “Unutmuyorum ama hiçbir intikam almadan geri döndüğümü söylemeliyim.”

Rakamlar açısından bakıldığında, ilk program o kadar da kötü değildi, ancak ‘El hormiguero’ %19,1 ile ‘Cuentos Chinos’u geride bıraktı. Vázquez, %9,4’lük bir paya ve 1,24 milyon izleyiciye razı olmak zorunda kaldı, ancak Telecinco yayın aralığını geliştirdi. Ancak her geçen gün program daha da battı. 12 Eylül Salı günü Bárbara Rey’in ziyareti ona yalnızca %7 ekran payı ve 940.000 izleyici kazandırdı. 13 Eylül Çarşamba günü yine 0,2 puan daha düşerek %6,8’e ve 828.000 izleyiciye ulaştı; 14 Eylül Perşembe günü ‘Big Brother VIP’ galası sayesinde %7,4’e ve 927.000 izleyiciye yükseldi. Geçen hafta Rahibe Lucía Caram ve Gipsy Kings’in ziyaretleri daha iyi sonuç vermedi ve sırasıyla %7,1 ve %6,7 puan aldı. Ve Mediaset, ‘Big Brother VIP’ galasının saat 21.50’de başlaması için programın yayınını geri çekerek zaten bir uyandırma çağrısı yapmıştı. Bu hafta Salı günü %5,8 ve 776.000 izleyiciyle dibe vurdu.

Sunucu daha dün Lecturas için yazdığı blogda okula geri dönmenin “en hafif tabirle karmaşık olduğunu” belirtti. «Shakira’yı dinlediğimde, onun kadar başarılı bir kadının bu kadar sıradan bir gerçeği dile getirebilmesinin ne kadar büyük bir zevk olduğunu düşünüyorum. Artık böyleyim. Akıntıya kapılmamaya çalışıyoruz. Hayatta kalmak. Gerçekliğin beni ezmesin diye kendimi koruyorum. Çok fazla belirsizliğin ve hatta can sıkıntısının bir arada var olduğu şimdiki zamanlardan daha iyi zamanların geleceğini hayal etmek için oynamak. En azından okula geri dönmenin karmaşık olduğu ortaya çıkıyor” diye yazdı.