Tamara Falcó, 'Socialité': «Risto beni korkuttu ama olağanüstü derecede beğendim»

Adanali

Global Mod
Global Mod
1 Temmuz 2024 Pazartesi 00:57

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X (eski adıyla Twitter)

• LinkedIn

• Telgraf

• İş Parçacığı

Íñigo Onieva ile evliliğinin ilk yıldönümünü kutlamak üzere olan 'sosyetik' Tamara Falcó (Madrid, 42 yaşında), şarkıcı Edurne'un yerine jüri olarak katılacağı 'Got yetenek España'nın kayıtlarını bitiriyor. Telecinco yarışması Eylül ayında Santi Millán'ın sunduğu ve Risto Mejide, Florentino Fernández ve Paula Echevarría'nın devam edeceği onuncusu ile geri dönecek.

-'Yetenek Var' programında jüri olmayı kabul etmen için sana yalvardılar mı?

-Mümkün değil! Aslında Edurne gittiğinde programa girecek kekler vardı. Heyecanlanıp heyecanlanmayacağımı sordular ama çok insan vardı. Kim olduğunu bilmiyorum ama birkaç olası yargıç vardı. Burada olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

-Bu formatta ne gibi katkılar sağladığını düşünüyorsunuz?

-Zaten biraz özel olduğunu bildiğiniz vizyonumla katkıda bulunuyorum.

-Bir aday sahneye çıktığında nelere dikkat edersiniz? En çok dikkatinizi çeken bir yetenek var mı?

-Beklemeyeceğim bile her türden yetenek vardı. Örneğin, hediyesi tıklama yapmak olan çok benzersiz insanlar geldi. Çok fazla İspanyol yeteneği var… Her şeyden biraz gördük ama sirki, dans gösterilerini veya şarkı söylemeyi seviyorum. Bunlar çok dikkatimi çekti.

-Bir yarışmacıya 'hayır' demek zorunda kalmayı nasıl hallediyorsunuz?

-Program yöneticileri bana 'hayır'ımı savunmam gerektiğini açıkladılar; yapıcı eleştiri görevi görür. Gelecek yıl da sunulabileceklerini düşünmelisiniz ve 'Yetenek var'ın iyi yanı da bu. Sizden af dilemiyorum, çünkü sonunda ben kendi fikrimi belirtiyorum, diğer meslektaşlarım da kendi fikirlerini belirtiyor. Kaldırılıp kaldırılmaması bana bağlı değil ama bazen kendimi kötü hissediyorum. İnsanların biyografilerini kullanıyorum. Örneğin Uma Thurman'a asla oyuncu olamayacağı, Cindy Crawford'a ise sahip olduğu ben nedeniyle model olarak iyi olmadığı söylendi. Önemli olan insanların sizi onaylaması değil, çünkü kesinlikle hata yapabiliriz. Ancak yapıcı eleştiri almak çoğu zaman sanatınız ne olursa olsun gelişmenize yardımcı olur.

Yarışmacılar

«Yeteneği tıklama yapmak olan çok benzersiz insanlar geldi… her şeyden biraz gördük»

-Edurne'nin bıraktığı sandalyede oturuyorsunuz, selefinizle karşılaştırılmaktan korkuyor musunuz?

-Meslektaşlarım ilk gün bana bu soruyu sordular. Edurne harika, harika bir profesyonel. Onunla rekabet etmeye gelmedim. Benim, o yargıçtı ve biz farklıyız. Edurne'un kendi kriterleri olacaktı, benim de kendi kriterlerim.

– Peki ya yeni meslektaşların?

-Herkes beni çok iyi kabul etti. Risto beni korkuttu çünkü onunla tanışma fırsatım olmamıştı; Paula'yla evet, bir partide; ve 'Masterchef'te Flo'yla birlikte. Gerçek şu ki Risto'yu gerçekten sevdim, çok zeki bir adam ve onunla çok iyi anlaşıyorum.

Yemek pişir evet, hayır şarkısını söyle

-'Yetenek var' filmindeki bu deneyim hakkında çevreniz size neler söylüyor?

-Annem (Isabel Preysler) bana neden başka bir kanaldan gelen başka bir programa katılmadığımı sordu… Beni orada asla yakalayamayacaklardı.

-Programda gördükleriniz evde sayılır mı?

-Eve geldiğimde Íñigo'ya (kocasına) her türlü şeyi anlatıyorum. O da 'Saat gece on bir buçuk' dedi (gülüyor). Ben de: 'İnanmayacaksınız: Japonya'dan bir adam hulahop'u hareket ettirmeye geldi.'

Isabel Preysler

«Annem bana neden başka bir ağdaki başka bir programa katılmadığımı sordu»

-Sahip olmadığını düşündüğün bir yetenek var mı?

-Kötü şarkı söylüyorum. Beni mutlu ettiği için şarkı söylüyorum ama iyi şarkı söylemek Iglesias geninde kaldı. Müzik yeteneğini ve onu dinlemeyi seviyorum çünkü onu her yere götürebilirsin. Ama Allah verir ve alır.

-Ayrıca yemek pişirmedi ve 'Masterchef şöhreti' kazandı.

-Pratik yapabilirim ama nereden başlayacağım karmaşık (gülüyor). 'Yetenek var' aşamasına geçen ve yetenekleri etkileyici olmasa da pek çok liyakat sahibi insanlar var.

-Gelecek sezonda tekrarlamak ister misiniz?

-Umarım çok keyif alıyorumdur. Başlayana kadar uyum sağlayıp sağlamayacağınızı asla bilemezsiniz ve takım arkadaşlarımla ve takımla kendimi çok iyi hissettim. Performans olarak da çok uzun sürmüyor çünkü devasa bir çeşitlilik var. Bundan zevk alıyorum. Umarım bir sezon daha bana güvenirler.

Yorum

Hata bildir