Steam Deck için müjde verildi: Türkiye’ye geliyor mu?

Beykozlu

New member
ilk vakit içinderda bu yılın Şubat ayında satışa sunulan Steam Deck, yaklaşık dört aydır stok problemleriyle karşı karşıya. Ancak Valve’dan gelen yeni açıklamaya göre Steam Deck üretim kapasitesi nihayet iki katına çıkıyor. Pekala elde taşınabilir oyun konsolu Türkiye’de satışa sunulacakmı?

Valve, Steam Deck üretimini ikiye katlayacak

Valve’ın geliştirme grubu tarafınca toplumsal medyada yapılan yeni paylaşım, Steam Deck’i bekleyenleri sevindirecek üzere görünüyor. bir süre evvel üretim kapasitesini genişlettiklerini belirten oyun devi, Steam Deck stok sayısının önümüzdeki haftadan itibaren iki kattan fazla artacağını belirtti.

Steam, bu yılın ikinci çeyreğine ait tüm rezervasyonların karşılandığı muştusunu verdi. Valve’da dizayncı olarak çalışan Lawrence Yang, bekleme listesinde olan müşterilere gönderilecek Steam Deck sayısını iki katına çıkardıklarını doğruladı. Ancak üretim kapasitesinin artması, bekleme listesine kaydolmayı büsbütün ortadan kaldırabilir.

Twitter’dan yapılan paylaşımda, “Üretim hızlandı ve bugünden daha sonra her hafta iki katından fazla sayıda Steam Deck göndereceğiz” tabirleri kullanıldı.

Valve’ın bu yılın başında duyurduğu taşınabilir el konsolu, çabucak hemen Türkiye’de satın alınabilir değil. Valve’ın bekleme listesine kayıt olmak istediğinizde, “Bu eser bulunduğunuz ülkede ayırtılamıyor” ihtarıyla karşılaşıyorsunuz.

Steam Deck’in Türkiye’ye ne vakit geleceği bilinmeyen olsa da, üretim kapasitesinin artması daha fazla bölgeye yayılacağı manasına geliyor. Steam’de bulunan biroldukca oyunu taşınabilir bir aygıtta oynamanıza müsaade veren Steam Deck’in üç farklı seçeneği bulunuyor. Steam Deck fiyatı ise şöyle:

• 64 GB sürümü için 399 dolar (6,600 TL)
  • 256 GB sürümü için 529 dolar (8,800 TL)
  • 512 GB sürümü için 649 dolar (10,700 TL)
Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Steam Deck üretim kapasitesinin artması Türkiye’de satın alınabilir olmasını sağlar mı? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Okumaya devam et...