“Siz büyük profesyonellerden birini kaybettiniz, biz bir anneyiz”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Bu Salı günü 82 yaşında ölen gazeteci María Teresa Campos’un kızları Terelu Campos ve Carmen Borrego, Tres Cantos’taki (Madrid) La Paz Cenazesinde annelerine veda etti. Terelu Campos Salı günü cenaze evinden medyaya yaptığı açıklamada, “Siz ülkemizin en büyük profesyonellerinden birini kaybettiniz, biz de annemizi kaybettik.” dedi.

Alakalı haberler

İşbirlikçi, gazetecinin cenazesinin yakılacağını ve Malaga’da annesi ve kardeşleriyle birlikte dinleneceğini “çünkü bu onun isteğiydi” dedi. “Neredeyse bir yılı çok acı verici koşullar altında geçirmemize rağmen, her şey düşündüğümüzden daha hızlı geliştiği için ailenin büyük bir kısmı gelemedi” dedi. Aynı şekilde sunucunun kızı, María Teresa Campos’un orada bulunan birçok gazetecinin “öğretmeni” olduğunun altını çizdi. “Sana her zaman gösterdiği sevgi ve saygıyı göstermemizi isterdi” dedi. «Çok zor ve çok uzun bir yol oldu, neredeyse bir yıl oldu, biz ona büyük bir saygıyla yaklaşmaya çalıştık, onurunun ve mahremiyetinin dokunulmaz olmasını hak etti, bu yüzden medyaya hep bunu koruması için yalvardık. onun imajı. » diye devam etti.

Bu bağlamda Terelu, “her zaman olmayan biri olsa da” gazetecilerin “saygı duyulması” gereken şeylerin de olduğunu anladığını kabul etti. «Bilgilendirebileceğiniz, anlatabileceğiniz, katılabileceğiniz ve meslektaşlarınızla paylaşabileceğiniz zamanlar vardır ama saygı duymamız gereken şeyler de vardır çünkü hepimizin anneleri, babaları vardır ve bu anlamda anladığınızı biliyorum, her zaman anlayan birileri vardır. hayır ama bu hayattaki tüm mesleklerde olur” diye belirtti.

Alakalı haberler

Ayrıca, María Teresa Campos’un geçen Pazar günü akut solunum yetmezliği nedeniyle ve çok ciddi bir durumda acil olarak kabul edildiği Fundación Jiménez Díaz ekibine de şükranlarını sundu. «Fundación Jiménez Díaz’ın tüm ekibinin bize gösterdiği sevgiyi unutamayız. Tüm personele, doktorlara ve hemşirelere teşekkür ediyorum” diye vurguladı.

Alakalı haberler

Carmen Borrego ise tüm medyaya “harika bir gazeteciye, harika bir iletişimciye” gösterilen “sevgi ve saygı için” teşekkür etti. “Annemi tanımayan insanların onunla birlikte nasıl ağladığını görmek çok etkileyiciydi. Bu sevginin bizi çok rahatlattığını hissetmek onu da rahatlatacaktır diye düşünüyorum” diye güvence verdi. Annesinin cenazesinin “gizli bir şekilde” yakılacağını ve ailenin saat 21.00’de ayin yapacağını belirten Carmen Borrego, “sabahın kraliçesi”nin bir sözünü hatırlatarak açıklamalarını sonlandırdı: “Kimse seni çeker, halk seni çeker, halk beni çekmez”.