Sinema üzere kaçış vefatla bitti

celikci

New member
Sinema senaryolarını aratmayan kaçış 29 Nisan’da yaşandı. Gardiyan Vicky White (56), mahkûm Casey White’ı (38) psikolog denetimine götürme mazeretiyle mahpustan kaçırdı. Ortalarında duygusal bağ bulunan ikilinin, kaçışı uzun vakit evvel planladığı ortaya çıktı. Vicky White’ın harekete geçmeden kısa müddet evvel emekli olmaya karar verip konutunu yarı fiyatına sattığı, plakasız bir araba, tüfek ve silah satın aldığı öğrenildi. Firar ettikleri gün, Vicky’in emekliye ayrılmadan evvel işteki son günüydü.

ARAÇLARI TAKLA ATTI

Polis, kaçak âşıkların arabasının 11 gün daha sonra Alabama’dan 480 km uzaktaki Indiana eyaletinde bir otel otoparkında olduğunu tespit etti. Yakalanacaklarını anlayan çift, polis olay yerine varmadan arabayla kaçmaya başladı. Otoyoldaki kovalamaca, aracın takla atmasıyla bitti. Casey White teslim olurken, araç takla atarken kendi silahıyla yaralanan Vicky White, hastane yolunda ömrünü kaybetti.

İNTİHAR MI KAZA MI

Casey White’ın polisler takla atan araca yaklaşırken “Karıma yardım edin. Kendisini ezkaza başından vurdu. Onu ben öldürmedim” dediği öğrenildi. İkilinin tıpkı soyadı tesadüfen taşıdığı, kaçış sırasında evlenmedikleri açıklandı. Kendilerinin araca ateş açmadığını açıklayan polis, Vicky’in kendisini ezkaza mı vurduğunu, yoksa intihar mı ettiğini araştırıyor.

VEFAT CEZASI ALABİLİR

Casey White, firar ettiği sırada cinayete teşebbüsten 75 yıl mahkumdu. Ayrıyeten 2015’te 58 yaşındaki bir hanımı hırsızlık sırasında bıçaklama suçlamasıyla davası devam ediyordu. Casey White’ın bu davada hatalı bulunursa mevt cezasına çarptırılma ihtimali vardı. Kaçtığı hapishaneye geri gönderilen mahkûmun, kısa mühlet içerisinde bir daha yargılanması bekleniyor.