Seksenli yılların havalı züppesi Pino D'Angio hayatını kaybetti

Adanali

Global Mod
Global Mod
7 Temmuz 2024 Pazar, 14:19.

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X (eski adıyla Twitter)

• LinkedIn

• Telgraf

• İş Parçacığı

Aile kaynaklarına göre, 'Ma quale idea' şarkısıyla tanınan İtalyan şarkıcı Pino D'Angiò Cumartesi günü 71 yaşında hayatını kaybetti. Gösterişli görüntüsü, ağzında sigarası ve sıradan ifadesiyle seksenli yılların dans pistlerindeki oydu. 1963'te İtalya'ya dönmeden önce Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada arasında büyüdü. D'Angió'nun kendisinin de itiraf ettiği gibi, Fred Buscaglione figürü onun tarzında güçlü bir iz bıraktı.

“Bu anın karanlığını açıklayacak kelime yok. Aile büyük bir acıyla bugün Pino'nun aramızdan ayrıldığını duyurur. Şarkıcının 'Instagram' profilinde yayınlanan bir mesajda, “Sen, seni tanıma ayrıcalığına sahip olan insanlara hayatın verebileceği en güzel hediye oldun” deniyor.

Sahne adı Giuseppe Chierchia olan D'Angio (Pompeii, 1952), İtalyan disko müziğinin dünyadaki en ünlü şarkılarından biri olan 'Ma quale idea'nın (1980) yazarıydı. İtiraf ettiği gibi bu ölçü tipik bir çocuk şarkısıydı. Söylenmekten çok konuşulan şarkı ona olağanüstü bir başarı kazandırdı. Bazı eleştirmenler parçanın İtalyan rapinin bir ön izlemesi olduğunu düşünüyor.

Mina gibi diğer sanatçılar için besteler yaparken, oyuncu, seslendirme sanatçısı ve müzik yapımcısı olarak çalıştı. Kanser onu sık sık takip ediyordu ve sonuncusu boğaz tümörü olan çeşitli tümörlerden muzdarip olduğu için emekli olmak zorunda kaldı ve bu da onu 2021'de altı defaya kadar ameliyathaneye gitmeye zorladı. “Hastalıkla savaşmak zorunda kaldım ve bunu yapmadım. Tekrar şarkı söyleyebileceğime inanmıyorum Geriye yalnızca bir ses telim kalmıştı. Ses kaybıyla ilgili “Yıllarca egzersiz yaptım” yorumunu yaptı.

Halkın karşısına son çıkışı Şubat ayında, Sanremo Festivali'nin son edisyonunda, yarışmada ilk kez sahneye çıkan 'Bnkr44' grubuyla düetlere adanan bir akşamda en büyük hitini seslendirdi.

Yorum

Hata bildir