Rus müsteşar “Ülkemden hiç bu kadar utanmadım” diyerek istifa etti

celikci

New member
Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliğinde bakılırsavli 41 yaşındaki Müsteşar Boris Bondarev, “Ülkemden hiç bu kadar utanmadım” diyerek istifa ettiğini deklare etti. İstifa mektubunu sabah saatlerinde Rus diplomatik misyonlarına teslim eden Bondarev mektubunda, “20 yıllık diplomatik mesleğimde, dış siyasetimizde epey farklı taraflar gördüm ancak ülkemden hiç bir vakit bu yılın 24 Şubat’ında olduğu kadar utanmadım” kelamlarına yer verdi.

“TOLERE EDİLEBİLİR DEĞİL”

Rusya’nın Ukrayna’daki tavrı hakkında konuşan Bondarev, “Hükümetimin şu an yaptığı şey tolere edilebilir değil. Bir kamu işçisi olarak, bunun sorumluluğunu taşımak zorundayım ve bunu yapmak istemiyorum” dedi. Rus yetkililerden çabucak hemen bir geri dönüş almadığını belirten Bondarev, “Rusya’nın beklenen bir yansısından kaygılı miyim? Bunun için kaygılı olmam gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nı amaç alan açıklamalarda da bulunan Bondarev, “Bugün, Dışişleri Bakanlığı’nın diplomasi ile ilgisi yok. Her şey savaş çığırtkanlığı, palavralar ve nefretle ilgili” dedi. Bondarev, istifasının akabinde Cenevre’den ayrılmayı düşünmediğini de söylemiş oldu.