Putin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a maden faciası sebebiyle taziye iletisi

celikci

New member
Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, maden ocağında meydana gelen patlamada ömrünü kaybedenlerin ailelerine taziyelerini sunarak iletisinde şu sözlere yer verdi;

“Sayın Cumhurbaşkanı, Bartın vilayetinde meydana gelen kömür madeni kazasının trajik sonuçları niçiniyle lütfen en derin taziyelerimizi kabul edin. Sizden hayatını yitiren madencilerin ailelerine ve arkadaşlarına samimi takviyemizi ve tüm mağdurlara acil şifa dileklerimizi iletmenizi rica ediyorum. Vladimir Putin.”

PAKİSTAN VE ÜRDÜN’DEN TÜRKİYE’YE TAZİYE MESAJI

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Amasra’daki madende meydana gelen patlamada 40 kişinin ömrünü kaybetmesi niçiniyle Twitter hesabından TAZİYE BİLDİRİSİ yayımladı.

Şerif paylaşımında, “Türkiye’nin Bartın vilayetinde bir kömür madeninde meydana gelen patlamada yaşanan can kaybından derin hüzün duydum. Düşüncülerimiz ve dualarımız yaslı ailelerle ve Türk halkıyla. Mahsur kalanların bir an evvel kurtarılmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da, “Türkiye’nin Bartın vilayetindeki bir maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için kardeş Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve Türk halkına en derin taziyelerimizi iletiyoruz” denildi.