Öldükten sonra oğluna yardım etmek için şarkı yazan kanser hastası anne Cat Janice hayatını kaybetti

Adanali

Global Mod
Global Mod
Bu hassas sağlık durumunun hiçbir çaresinin olmadığını biliyordu ve oğlunun gelecekte hiçbir eksiği kalmasın diye var gücüyle mücadele etti. Şarkıcı Cat Janice, kendi ailesinin Instagram hesabında doğruladığı üzere bu Çarşamba günü 31 yaşında öldü. Ölümcül kansere karşı zorlu bir mücadele veren Washington, ABD'li bu bestecinin vakası, Şubat ayı başında 7 yaşındaki küçük Loren'i için bağış toplamak amacıyla bestelediği şarkının piyasaya sürülmesiyle her şeyin merkezine geldi. kamuoyuna açıklandı.

'Dance You Outta My Head' başlıklı bu akılda kalıcı disko pop single'ı dünya çapında milyonlarca insanı kendine bağladı. Cat şarkılarının tüm haklarını oğluna verdi. Müziğinin çoğaltılmasından elde edilecek gelir, çocuğun eğitim ve ekonomik geleceğinin güvence altına alınması için özel bir fona aktarılacak.

Cat, son arzusu olarak doğum gününde sunmak istediği çok özel bir single yayınladı. «Son şarkımın sana neşe getirmesini istiyorum! Kanserle savaşım boyunca istediğim tek şey bu. Hastaneden günlük hayatını takip eden herkese “Sizden sadece son şarkımı saklamanızı rica ediyorum” diye yazdı. Kanserin zaten akciğerlerini etkilediğini ve konuşamadığını açıkladı.

Bir ay geçmeden genç sanatçı öldü. Ailesinin sosyal medyadaki mesajı şöyle: “Bu sabah, çocukluk evinde ve sevgili ailesiyle çevrili olan Catherine, huzur içinde yaratıcısının ışığına ve sevgisine girdi.” İki yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Kasım 2021'de Janice boynunda ilk kez bir şişlik hissettiğinde.

İlk başta buna pek önem vermese de, dört ay sonra Mart ayında TikTok'a yüklediği bir videoda kendisinin söylediğine göre bunun “gittikçe daha zor” olduğunu fark etti. Doktora gittiğinde kendisine sarkom teşhisi konuldu ve tedavi gördükten sonra Temmuz 2022'de taburcu edildi. Ancak on bir ay sonra, Haziran 2023'te yapılan yeni bir kontrolde kanserin geri döndüğü görüldü ve akciğerlere yayılmıştı.