New York saldırganının tam yanında oturan adam dehşet anlarını anlattı!

celikci

New member
ABD’nin New York kentinde dün gerçekleştirilen müthiş hücumun üzerinden bir gün geçmesi ve yaralıların kendine gelmesi ile olay anına ait çarpıcı ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

ŞÜPHELİNİN KİMLİĞİ AŞİKÂR OLDU, 50 BİN DOLAR ÖDÜL KONDU

Dün sabahın erken saatlerinde Sunset Park’taki 36. Cadde Metro istasyonunda gerçekleştirilen atakta 28 kişinin yaralandığı, yaralananların 10’unun silahla vurulduğu ve 5’inin durumunun kritik olduğunu belirtildi.
New York Polisi (NYPD) 62 yaşındaki Frank R. James isimli kişinin ‘şüpheli’ olarak arandığını ve James’in yakalanmasına yardım edecek bilgi paylaşımına 50 bin dolara kadar ödül verileceğini duyurdu.

SALDIRGANIN TAM YANINDA OTURAN ADAM KONUŞTU

Saldırıyı gerçekleştirmek için metro çalışanlarının ‘yeşil ikaz yeleklerinden’ giyen saldırganın tam yanında oturan ve atak sırasında bacağından yaralanan 27 yaşındaki Hourari Benkada yaşadığı dehşet anlarını CNN’e anlattı.

BİR DAHA ASLA TRENE BİNMEK İSTEMEME niye OLAN BİR OLAY

Dün sabah tren istasyonuna giden ve N tren sınırına binen genç adam elinde spor çantası olan yelekli bir adamın yanına oturduğunu anlattı. ‘Bu, hayatımda tekrar asla trene binmek istemememe niye olan bir olay’ diyen Benkada saldırganın yanında oturduğunu lakin yüzünü goremediğini belirtti.

62 yaşındaki şüpheli Frank R. James

SİS BOMBASINI PATLATTIKTAN daha sonra ATEŞ ETMEYE BAŞLAMIŞ

Koltuğuna oturduktan kısa bir süre daha sonra yanındaki adamın çantasından sis bombasını çıkarıp patlattığını bakılırsan adam “Sis bombası patladıktan daha sonra tek gördüğüm tek şey siyah dumandı. Beşerler endişeyle geriye gerçek koşuşturdu. Yaklaşık 10 el ateş edildi. Sanırım silahı bir orta tutukluk yaptı. Zira bir tabancadan hiç bu kadar epeyce atış yapıldığını duymadım. hayatımda duyduğum en gürültülü şeydi. Ne yaptığımı bilmiyordum, telefonumu nasıl tuttuğumu bile bilmiyorum” dedi.

GEBE BİR BAYANA YARDIM EDERKEN VURULMUŞ

Birinci şoku atlattıktan daha sonra hücumdan kaçmaya çalışan Benkada gebe bir hanımın trenden inmesine yardım ettiği sırada dizinden vurulduğunu deklare etti. Benkada o anda yaşadıklarını “yaşamımın en büyük ağrısı. O kadar şok olmuştum ki acıyı bir süre hissetmedim” kelamları ile anlattı.

Kurşunun dizinin ardına isabet edip ve öteki tarafınca çıktığını söyleyen hekimler genç adamın birkaç hafta daha sonra yürüyebileceğini deklare etti.

Taarruz daha sonrası yerde yatan bir yaralı

BELEDİYE LİDERİNE TEHDİTLER SAVURAN GÖRÜNTÜLER

Öte yandan kimlik ayrıntılarının belirli olması ile kuşkulu Frank R. James hakkında da ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Yetkililer, James’i Belediye Lideri Adams’a hakaret eden ve YouTube’da tuhaf tehditler savuran problemli bir adam olarak nitelendirdi.

Polis tehdit görüntülerinin keşfedilmesinden daha sonra Belediye Lideri Adams’ın güvenliğini artırdı.