Nat Simons: “Müziği severim, sadece bir tarzı değil”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Her nasılsa ‘Felina’, Nat Simons’un kurulan her şeyi kırmak için pençelerini çıkardığının işaretidir. Sadece şarkılarına İspanyolca’yı kattığı için değil, aynı zamanda şarkıcı-söz yazarının bu yeni çalışmasına klişeleri kırmak ve özgürlük kazanmak için yeni sesler ve türler girdiği için. «Müziği severim, sadece bir tarzı değil. Artık daha özgürüm, artık kendimi bir stile hapsedemiyorum, otosansür de yapmıyorum” diyor bu sanatçı.

Tazelik taşıyan ve yeni ufuklara açılan bu albümün yapımcılığını üstlenen León Benavente’nin basçısı Edu Baos, bu değişimde önemli bir rol oynuyor. “Edu’nun elektronik alanındaki eli çok belirgin,” diye vurguluyor.

nat simonlar

Büyük Kafe

24 Mart Cuma

Kapı açılış 21:00 / Konser 21:30

Ön bilet €12 / Gişe €15

24 Mart Cuma

Kapı açılış 21:00 / Konser 21:30

Dil değişikliği daha hafif olmuştur. Baharın gelişiyle birlikte karın eriyeceğini herkesin bildiği ama kesin günü kimsenin tahmin edemediği karlı bir manzara gibi, İngilizceden İspanyolcaya geçiş bu olmuştur. «İngilizceden İspanyolcaya geçmek bana o kadar doğal geliyor ki, bunu fark etmiyorum bile».

Dümdüz

Bunu fark eden halktır. “İngilizce ve İspanyolca şarkıları karıştırıyorum ve bu bana o kadar doğal geliyor ki farkında bile değilim ama seyircilerin daha çok İspanyolca şarkı söylediğini fark ediyorum.”

Canlı yayında mantıklı gelen bir iş ve bu Cuma günü El Garn Café’de yapacağı şey de bu. León’a ilk kez geliyor ama bunu sevdiği mekanlardan birine, “büyüleyici bir şeyleri olduğunu” zaten bildiği bir konser salonuna yapıyor ve orası gerçekten “rahat” hissettiği yerlerde.

Yeni iş

Nat Simons için günler 70 saatten fazla gibi görünüyor, doğrudan olanlara göre günden güne ve şimdi de yeni bir işe katılıyor. Bir “Felina” lüksü şimdiden şekilleniyor. «İkinci bölümü, Felina’nın şarkılarını, cover’larını ve onlara farklı bir hava kattığımız diğer şarkıları aldığımız kavramsal bir albüm yapıyoruz; hepsi kadın sesleriyle” diyor.

Önemini vurgulanan bu projeye katılan birçok grup ve sanatçı var. «Geriye çok özel şarkılar kaldı; rock’çıları ve kadın müzisyenleri öne çıkarmak için farklı kişiliklere sahip farklı insanları bir araya getirmektir” diye açıklıyor.