Muazzez Ersoy’dan büyük vefa! Kostüm gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Klasik Türk Müziği sanatkarı Muazzez Ersoy, daha evvel Ankara’daki konutunu LÖSEV’e bağışlamıştı. Ersoy, artık de sahne kostümlerini satışa çıkardı. Ünlü sanatçı birinci etapta elde ettiği geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Hatice Yıldız Levent ya da sahne ismiyle Muazzez Ersoy olarak tanınan Klasik Türk Müzisyeni sanatkarı, sahne kostümlerini bir uygulama üzerinden satışa çıkardı. Birinci etapta 50 kostümden 20 tanesi çabucak satıldı. Geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandığı öğrenildi.

Muazzez Ersoy

“ÜZERİME GİYECEK KIYAFETİM YOKTU”

Muazzez Ersoy “İlk sahneye çıkarken üzerime giyecek kıyafetim yoktu. Annemin armağanı iki bileziği bozdurup kostüm almıştım. Ayakkabıya para kalmamıştı. Yokluğun acısını bilirim” ifadelerini kullandı.

Muazzez Ersoy sahne kostümlerini satışa çıkardı

Ersoy, geçtiğimiz aylarda sahne kostümlerinin bir kısmını yeni sahne alacak olan gençlere ikram ederken bir kısmını da bir daha satışa çıkarmıştı. Ünlü sanatçı elde ettiği gelirleri Mehmetçik Vakfı ve birkaç vakıfa bağışlandığını aktarmıştı.

Muazzez Ersoy

KOSTÜM GELİRİ MEHMETÇİK VAKFI’NA GİDECEK

Basın mensuplarıyla ayaküstü sohbet eden Ersoy, “Çok keyifliyim zira farklı bir heyecanım var. Kostümlerimi yeni sahneye çıkacak genç kardeşlerimize armağan ediyordum. Yeni evlenecek olan sevenlerime armağan ediyordum. Artık internet üzerinden sembolik bir sayıya kostümlerimi satışa çıkardım. Gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağım. Kimi gelirleri de farklı derneklere bağışlayacağım. Birilerinin sevgisine, hürmetine dokunabiliyorsam ne keyifli bana. Bunun için epey sevinçli ve gururluyum” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Azra Akın’dan eğlendiren Özbek dansı!

Okumaya devam et...