Mevtle burun buruna… Kazakistan’da 8’inci kattan sarkan çocuk son anda kurtarıldı

celikci

New member
Kazakistan’ın başşehri Işık Sultan’da bulunan bir binanın 8’inci katında bulunan ve yerden yaklaşık 80 metre yükseklikteki pencerede asılı kalan 3 yaşındaki çocuk mevtten döndü. Arkadaşıyla işe gittiği sırada etraftakilerin çığlıkları üzerine pencerede asılı olan küçük çocuğu goren 37 yaşındaki Sabit Shontakbaev, ömrünü riske atarak alt kattaki dairenin penceresinden dışarı çıkarak, küçük çocuğu dairenin içerisine çekti. Küçük çocuğun kurtarıldığı anlar ise etraftakiler tarafınca anbean kayıt altına alındı.

Çocuğun annesinin alışveriş için meskenden ayrıldığı ve yalnız olduğu belirtilirken, çocuğun pencerenin altına yastıklar ve yumuşak oyuncaklar yığdığı ve akabinde pencerenin dışına çıktığını söz edildi.

“O ANDA HİÇBİR ŞEY DÜŞÜNMEDİM”

Shontakbaev yaptığı açıklamada, “İnsanların toplandığını fark ettik ve çabucak başımı kaldırdım ve sekizinci kattan sarkan bir kız gördüm” sözlerini kullanan Shontakbaev, “Kapıyı çaldık ve her neyse ki çabucak kapıyı açtılar. O anda hiç bir şey düşünmedim, yalnızca çocuğa yardım etmek istedim” dedi.

“EYLEMLERİMİ KAHRAMANCA GÖRMÜYORUM”

Çocuğu kurtardıktan daha sonra işe gittiğini aktaran Shontakbaev, “’Ailesini görmedim bile. ondan sonrasında, arkadaşımla doğruca işe gittim. Haberlerde ve toplumsal ağlarda birdenbire bana kahraman demeye başladılar. Hareketlerimi kahramanca görmüyorum. Bana bakılırsa, bu biçimde durumlarda herkes yardım eli uzatmalı” dedi.

MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Shontakbaev, Acil Durum Bakan Yardımcısı İbrahim Kulshimbayev tarafınca madalya ile ödüllendirilirken, Parıltı Sultan Belediye Lideri Altay Kulginov tarafınca ise tebrik edildi.