Mediaset kubbesini yeniliyor ve Borja Prado’yu editoryal yetkisiz bırakıyor

Adanali

Global Mod
Global Mod
Mediaset España, Aralık 2022’de Paolo Vasile’nin görevinden ayrılmasının ardından şirketin başına geçen Borja Prado’yu Kurumsal İlişkiler yönetimine devrederek iç yapılanmasını tamamlıyor. Başka bir deyişle, Endesa’nın eski başkanı, ana şirketi Media For Europa ile birleşmesinden sonra editörlük yetkisinden mahrum kaldı. Alessandro Salem yeni CEO olacak, yani Paolo Vasile’nin zamanında sahip olduğu işlevleri devralacak.

Vasile’nin ayrılışı, yalnızca içeriğin değil, aynı zamanda grubun etik kurallarının da derin bir yenilenmesine neden oldu. Grup, yeni davranış ve davranış kurallarını açıkladığında, grubun zincirlerinde yeni bir aşamaya gelindiğini açıkça ortaya koyduğunda, Mayıs ayının sonundaydı. Ve griddeki tüm değişikliklerden sorumlu olarak gösterilen Prado, daha tanıdık formatlara yönelmek istedi.

Alessandro Salem’in yönetim ve operasyonlar CEO’su Massimo Musolino’ya rapor vereceği bu yeni yapı ile Prado ve Salem arasında şirket kayması, işitme kaybı ve editoryal gerilimlerle damgasını vuran şirket üst yönetiminde değişiklik aşamasını böylece kapatıyor. son aylarda alınan kararlar

Bu değişiklikler, diğer şeylerin yanı sıra, yayında 14 yıl geçirdikten sonra ‘Sálvame’in iptal edilmesi ve Jorge Javier Vázquez’in olası görevden alınmasıyla doruğa ulaştı. Buna, Ana Rosa Quintana’nın Telecinco’nun öğleden sonralarına geçişini veya Şubat ayında verilen, ‘Beni kurtar’a açık bir imayla, siyasi görüşlerin eğlence programlarında yeri olmadığına dair talimatları eklemeliyiz.

Alessandro Salem, CEO, grubun yönetiminin geri kalan kısmından doğrudan sorumludur: Yönetim ve Operasyonlar, Kurumsal Genel Yönetim, İletişim ve Dış İlişkiler, Publiespaña, İçerik, Haberler ve Telecinco Haberleri.