Manolo Lama: “‘Merhaba, merhaba’yı duyduğumda Pepe Domingo’nun her zamankinden daha yakın olacağını biliyorum”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Pepe Domingo Castaño’nun ölümü birçok tepkiye neden oldu. En duygusal olanlardan ikisi, radyo şefinin uzun yıllardır arkadaşları ve meslektaşları olan Manolo Lama ve Juanma Castaño’nunkilerdi. Lama, ortağının “radyoda devrim yarattığını” vurguladı ve “hayatta olduğu sürece radyo yapacağını” hatırlattı. ‘Tiempo de Juego’dan gazeteci ayrıca Castaño’nun “radyoyu hissettiğini ve Cope gömleğini hayal edemeyeceğiniz bir şekilde giydiğini” belirtti. Lama şunu itiraf etti: “‘Merhaba, merhaba’yı duyduğumda her zamankinden daha yakın olacağını biliyorum”

Lama, Pepe Domingo’yla radyoda ilk tanıştığı zamanı hatırladı. «Onunla tanıştığımda 18 yaşındaydım ve Ser’in yıldızıydı ama sporla hiçbir ilişkisi yoktu. Iñaki, Joaquin ve Pepe programı birlikte yaptılar. Pepe reklamda değil devrim yaptı. Radyoda devrim yarattı. Bilgiyi reklamla nasıl birleştireceğini biliyordu. Onun için reklam, radyonun bir başka içeriğiydi.

Alakalı haberler

Pepe Domingo Castaño, radyo efsanesi

Ayrıca şunları kaydetti: “Pepe bizden onu olduğu gibi hatırlamamızı isteyecek: Eğlenceli, yaşama arzusu olan bir adam, iyi bir baba, koca ve oğul. “Sandalyede ve yatakta oturacak durumda değildim.” “Bizi dilediği gibi, kavga etmeden, hayat dolu, coşku ve arzu dolu bir şekilde bıraktı, bize bıraktığı en güzel miras bu. Radyonun kalbinde yaşamaya devam edecek” diye radyodaki konuşmasını kırık bir sesle tamamladı.

Bir rehber

‘El partezo de Cope’un yönetmeni Juanma Castaño ise bu haber karşısında şok oldu ve onun figürünü övdü. «Bu üzücü bir gün, tüm radyo için çok zor bir an. Çok zor bir geceydi. Şüphesiz o bizim manevi liderimizdi. Ama şundan emin olabiliriz çünkü o hayatı çok iyi ve uzun süre yaşadı” diye açıkladı. “Arkadaşlarımla yemek masasına her oturduğumda onu hatırlayacağım. Her zaman öğle yemekleri, akşam yemekleri ve kutlamalar düzenlerdi. “Gururlu ve mutlu bir büyükbaba ve suç ortağı bir kocaydı” diye ekledi.

Yüksek Spor Konseyi olarak Pepe Domingo Castaño’nun ailesine ve dostlarına en içten başsağlığı dileklerimizi iletmek istiyoruz.

Bugün spor radyosunun büyük seslerinden biri çıktı.

Güle güle Pepee. pic.twitter.com/CNep0LL1Vp

— CSD (@deportegob) 17 Eylül 2023
Takım arkadaşları ve arkadaşlarının yanı sıra çok sayıda kişi, politikacı, kulüp, sporcu, kurum ve federasyon, sosyal ağlar aracılığıyla Castaño’ya yürekten saygılarını sunmak istedi. En heyecan verici olanı Julio Iglesias’ınki oldu. Spikerin yakın arkadaşı olan İspanyol şarkıcı, ikilinin siyah beyaz fotoğrafı eşliğinde duygusal bir mesajla veda etmek istedi. “Canım Pepe, ruhumu şüpheye düşüren bir veda etmeden gittin. Seni asla unutamayacağımı biliyorsun. Sevgili dostum, birbirimizi sonsuza kadar tekrar göreceğiz” mesajı okundu.

Canım Pepe’m
Ruhumu muallakta bırakan bir veda etmeden gittin. Seni asla unutamayacağımı biliyorsun.
Sevgili dostum, sonsuzlukta tekrar buluşacağız. pic.twitter.com/B61IC8DIll

— JULIO IGLESIAS (@JulioIglesias) 17 Eylül 2023
Hükümet Başkan Vekili Pedro Sánchez de taziyelerini iletmek istedi ve “İspanyol radyo ve televizyonunun Pepe Domingo Castaño’yu kaybettiğine” dair güvence verdi. »Televizyon izleme ve radyo dinleme şeklimizi değiştiren bir gazeteci. Onun iyimserliği, yakınlığı ve sempatisi yıllarca milyonlarca İspanyol’a eşlik etti. Teşekkür ederim. Huzur içinde yatsın”. PP’nin başkanı Alberto Núñez Feijóo da ölüm nedeniyle başsağlığı diledi: «Radyo dünyası bugün bir referansını kaybediyor ve hepimiz hayatımızı mutlu eden bir sesi kaybediyoruz. Cela ve Rosalía gibi Padron’lu ünlü biri olarak meslektaşları tarafından seviliyor ve saygı duyuluyordu. RIP, dostum Pepe. Ailesine ve dostlarına sevgilerimi sunuyorum.

RFEF, Pepe Domingo Castaño’nun ailesine ve arkadaşlarına en içten başsağlığı dileklerini iletmek istiyor.

Pepe radyoydu, futbolumuzun bir parçasıydı. Tutku ve canlılık dolu sesi hayatımıza sonsuza kadar girdi.

Huzur içinde yatsın. https://t.co/cIj4OtgqIy

— RFEF (@rfef) 17 Eylül 2023
Mesaj vermek isteyen sporculardan biri de Rafa Nadal, “Bugün sporu seven insanlar için üzücü bir gün. İspanyol spor radyosunda bir referans bize kaldı: Pepe Domingo Castaño. Huzur içinde yatsın. Ailesine ve büyük radyo ailesine kocaman sarılıyorum. Bisikletçi Alejandro Valverde de Castaño’ya küçük bir saygı duruşunda bulunmak istedi: “Bu yıllar boyunca ona her gün eşlik eden iş ailesi de dahil olmak üzere Pepe Domingo Castaño’nun tüm ailesine kocaman bir kucaklama. Sporumuzun tarihine ses veren İspanyol radyosunun büyük seslerinden biri. D.E.P”.

Endesa Ligi, sosyal ağlar aracılığıyla etkisini övdü: “Bu sabah İspanyol spor tarihinin en önemli seslerinden biri aramızdan ayrıldı. Transistör geceleri bugün çok daha hüzünlü. Huzur içinde yat Pepe Domingo Castaño. İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu da taziye mesajına şunları ekledi: “Pepe radyoydu, futbolumuzun bir parçasıydı. Tutku ve canlılık dolu sesi hayatımıza sonsuza kadar girdi.

Başsağlığı dileklerine diğer siyasiler de katıldı. “Daha iyi bir insan olamazsın. Madrid Topluluğu başkanı Isabel Díaz Ayuso, sosyal ağlarında “Ne sessizlik bırakıyor” diye yayınladı. ERC’den Gabriel Rufián, Twitter hesabında bunun kendisi için “radyo ölmüş” gibi bir şey olduğuna dikkat çekti. “Bir ömür onu dinlemekle geçti. Hayat hakkında hiç kimsenin olmadığı kadar teşvik etti, duyurdu ve konuştu. Çok üzgünüm”.