Loreen olmak ve Eurovision’a dönmek isteyen Chanel: “Asla asla deme”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Blanca Paloma’nın Eurovision 2023’teki on yedinci pozisyonundan dört gün sonra, Chanel yaptığı itirafla seyirciyi suskun bıraktı. Bunu sosyal ağlar aracılığıyla yaptı ve tam olarak net olmasa da, geçen Cumartesi Liverpool’da düzenlenen şarkı festivalinde İspanya’nın masanın dibine dönmesinin ardından Eurofans arasında bir kez daha heyecan yarattı. 2022’de İspanyol temsilcisi İsveçli Loreen’e Twitter’da Avrupa yarışmasına bu yılki kazananın yaptığı gibi yeniden başvurup başvurmayacağı sorulduğunda, “Şu anda değil ama asla asla deme” yanıtını verdi.

Bu şekilde Chanel, geçen yılki muzaffer üçüncülüğünün ardından Eurovision’a dönüş için kapıyı açık bıraktı. Küba asıllı Katalan sanatçı bunu göz ardı etmedi, ancak festivalin sonunda Ruth Lorenzo’nun yaptığı gibi İspanya için puanları verip vermeyeceği sorulduğunda daha empatik davrandı. «12 puan vermek istiyorum». Ayrıca, en sevdiği adaylık olduğunu vurgulayarak Blanca Paloma’yı alenen destekledi: «O bir kraliçe. Ve dönem ». Ayrıca ‘Queen of kings’ şarkısıyla Norveç temsilcisi Alessandra Mele’nin de en sevdiği seçeneklerden biri olduğunu itiraf etti.

Tartışmalı bir ortamda ‘Benidorm Fest’in ilkini kazanan Eurovision 2022’deki İspanyol temsilcisi, 1995’te Anabel Conde’nin ikinci pozisyonundan itibaren 27 yılda İspanya adına en iyi pozisyonu elde etti. Ayrıca toplam 459 puan ekledi ( 231 jüri ve 228 televizyondan) ve sekiz ülkeden en yüksek puan olan on iki puanı aldı.

Alakalı haberler

Sosyal ağlardaki takipçileriyle olan bu etkileşimde şarkıcı, Lola Indigo ile müzikal bir işbirliği yapmak, bir müzikal filmde rol almak veya Super Bowl’da rol almak istediğini de yazdı. “Bunu düşündükçe sinirlerim bozuluyor,” diye itiraf etti. Bu arada Chanel, Eurovision’daki bronz madalyasından bir yıl sonra ilk albümünü yayınlamaya hazırlanıyor.

Bu on iki ayda şarkıcı, müzik yayınlamanın neden bu kadar uzun sürdüğünü anlamayan ve hatta sosyal ağlarda eleştiriler alan takipçilerini sabırsızlandırdı. «Çalışıyordum, her gün stüdyoya gidiyordum, anlatmak istediklerimi ve iletmek istediklerimi arıyordum. O yorumları okuduğumda canımı yakıyorlar (…) Ve bu kadar hızlı gidemeyecek şeyler var” diyen Chanel, Mayıs ayında yeni bir single yayınladığı ‘Menudo cuadro’ podcast’indeki bir röportajda kendini savundu. Yeni müzik projelerinde Küba’da doğduğunu ve Latin özünün yüzde yüz olacağını da garanti eden Eurovisiva, “Küçük şeyler geliyor” dedi.

Bu bekleme süresinde gerçek şu ki Chanel, RTVE tarafından Katar’daki Dünya Kupası’nda İspanya Milli Takımı’nı destekleyen resmi şarkıya seslendirmek üzere seçildi ve ayrıca ‘Cover Night’ adlı müzik yarışmasına jüri olarak katıldı. Abraham Mateo ile düet olarak ‘Clavaíto’ şarkısını yayınlamanın yanı sıra kanal halkından.