Leylek Fidelia, Puchra Leonina’yı ziyaret eden İlköğretim öğrencilerine ‘León Katedrali’ni biliyoruz’ kılavuzu aracılığıyla rehberlik edecek

Adanali

Global Mod
Global Mod
Leylek Fidelia, Leon Katedrali’ni sekiz ile on iki yaş arasındaki çocuklara göstermekle görevli olacak. 25 Nisan Salı, ‘Equipo Tetra + 2’ öğretmen grubunun Editorial Edelvives ile işbirliği içinde çalıştığı İlkokul öğrencilerine yönelik bir didaktik rehber sunuldu.

León Piskoposu Luis Ángel de las Heras’ın da katıldığı Piskoposluk ve Kutsal Hafta Müzesi’nin toplantı salonunda düzenlenen sunum törenine onlarca kişi katıldı. Yetişkinler için de “çok ilginç” olduğuna dikkat çeken Luis Ángel de las Heras, “Çocuklara katedralin köşelerini öğretmenin güzel bir yolu” dedi.

didaktik üçleme

Bu çalışma, Okul Din Eğitimi Alanı-ERE ve Piskoposluk Katolik Okullarının çalıştığı ve Erken Çocukluk Eğitimi düzeyi için başka bir kılavuz kitap ve Orta Öğretim düzeyi için kesin olanla tamamlanacak olan didaktik bir üçlemeyi açar. Zorunlu-ESO. Bu profesyonellerden Antonio R. Alonso, “Bu çalışma, Din öğretmenlerinin öğrencilerine katedrali sadece sanatsal bir miras olarak değil, aynı zamanda inanç açısından da görmeleri için verdikleri bir hediyedir” dedi. öğretmen grubu ‘Tetra Ekibi + 2’,

Yazarlarından birinin açıkladığı gibi, kılavuzun detaylandırılması, “mevcut bir mirası gösterme ihtiyacından ve öğrencilerin periyodik olarak ziyaret etmesinden, ancak ona didaktik bir anlam ve sanatı inanç yoluyla görmenin bir yolu vermekten kaynaklanmıştır, çünkü öyle değildir. Birçok insan denese de, onsuz açıklanabileceğini anlıyoruz.

öğretmen takımı

Bu anlamda öğretmen, yayının “çok geniş bir geçmişe sahip” ve “Erken Çocukluk gibi diğer yaş ve aşamalarla daha sonrakilere ilerlemek için dinamikleri odaklamış” bir öğretmenler ekibi tarafından hazırlandığını vurgulamak istemiştir. Eğitim ve Zorunlu Orta Öğretim”.

Bu nedenle, “ziyaret ettiklerinde öğrenciler için bir hediye” olmasının yanı sıra, “León Katedrali’ni biliyoruz” kitap kılavuzu aynı zamanda “şimdi talep edilen yeni eğitim mevzuatının tüm odağıyla sınıfta çalışmak için bir destektir. .