Leon’lu yazar Carmen Arteaga, Amazon Edebiyat Ödülü finalisti

Adanali

Global Mod
Global Mod
Yeni bir yazar için belki de en zor şeylerden biri onları yayınlayacak bir yayıncı bulmaktır. Leon’dan Carmen Arteaga, 2020’de bu adımı atlamaya ve ilk romanı ‘Vera’nın Film Müziği’ni yine Leon’dan M.Eugenia Matesanz ile birlikte Amazon’da kendi kendine yayınlamaya karar verdi ve “oldukça iyi gitti, gitmeyeceğimi düşündüm” On kitap bile sat.” ve oradan, bunun için bir çıkış noktası olabileceğini, birinin Amazon’da yazarak geçimini sağlayabileceğini gördüm” diyor bu yazar.

Bu yüzden kendini tamamen bu işe adamak için işinden ayrıldı ve üç yıl sonra şimdiden beş romanı yayımlandı ve altıncı romanına doğru yola çıktı. İş bununla da bitmiyor; son kitabı ‘Her Zaman Kalbiniz Daha Hızlı Atıyor’ ile bağımsız yazarlara verilen ve 10.000 Euro değerindeki Amazon Storyteller Edebiyat Ödülü’nün beş finalistinden biri olmayı başardı. kimin kazananı 26 Ekim’de açıklanacak.

Kalbinin yarıştığı her an

Bu çalışmada hareket etmeyi başardı. “Birçok insanı acı çektirdim ve ağlattım ama sonunda onlar da sonuçtan memnun oldular” diyor.

Bu kitap, iki kişinin bir hastalıkla nasıl iki farklı şekilde yüzleştiğini anlatıyor, ardından “aynı zamanda dört aşk hikayesiyle romantik bir kısmı da var ve hayatın nasıl yaşanması gerektiğinden, acı çekmek yerine unuttuğumuz bir şeyden bahsediyor.” açıklıyor.

İstikrar

Carmen Arteaga’nın kalbi her gün atıyor ama bunun nedeni iki yıldır yaşadığı ‘deprem’. Konu yazmaya gelince romantizmi ortadan kaldırıyor.“Sonuçta saatlerce oturmak demek, bu bir iş. Bir taslağa takılıp kalıyorum ve işler yoluna girmeye başlıyor” diye belirtiyor.

Rutin ilhamın ortaya çıkmasını sağlar. “Dışarı çıkıp hayatı yaşamalısınız çünkü aksi takdirde yazacak hiçbir şeyiniz olmaz, ancak iş %90 ve ben yetersiz kalıyorum” diyor.

Juan Gómez-Jurado, Federico Buyolo veya Nuria Azancot’un da yer aldığı jürinin nihai kararı konusunda gergin olan oyuncu, kazanana karar verilene kadar boş sayfayla yüzleşmek için her gün kendini odasına kilitlemeye devam edecek.