León Kitap Fuarı’nda polisiye romanlar, resimli efsaneler ve samuray kadınları

Adanali

Global Mod
Global Mod
León Kitap Fuarı, beş sunumdan oluşan bir Pazar oturumu, bir yuvarlak masa, iki hikaye anlatıcı ve José María Merino, Juan Pedro Aparicio ve bunu ilan eden güzel posterin yazarı Toño Benavides arasındaki özel bir konuşma ile ilginç hafta sonu planları sunmaya devam ediyor. kırk beşinci baskı.

Saat 19:00’da, Leonese kültürel yaşamına pencere olmayı hedefleyen El cajón del arte’de (C/Serranos, 8) gerçekleşecek bir toplantı. Çizer ve çizgi roman yazarı, “Bana Everest tarafından yayınlanan ‘Altın Horoz Öyküleri’nin yazarlarından ikisinin yanı sıra kitabın iki önsöz yazarından biri olan Alfonso García eşlik edecek” diye açıklıyor. Franz Kafka’nın ‘Fortunata y Jacinta’, ‘The Stoker’, ‘Altın Horoz Masalları’ ve ‘The Tales of the Golden Horoz’ adlı dört kitaptan illüstrasyonların yer aldığı sergide yer alan sergide yer alan tabloları izleyicilerle buluşturmak ve anlatmaktır. Heart of the tinieblas’, Reino de Cordelia etiketiyle yayınlanmayı bekliyor».

Müfettişler Abad ve Barroso. Sabah 1:00’de Belediye Binası Toplantı Salonunda (C/ Alfonso V), Basklı yazar Arantza Portabales, baş rollerinde müfettişler Abad ve Barroso’nun yer aldığı ‘Kızıl Güzel’ (Lumen) romanlarından oluşan siyah dizisini sunacak. , 2019), “Ursula Bas’ın gizli yaşamı” (Lumen, 2021) ve son olarak “Antía Morgade’i öldüren adam” (Lumen, 2023).

Bu dizinin kahramanları, Santiago de Compostela’da bir polis karakolunda çalışan iki polis memuru. Portabals, “Aralarında yaş ve karakter farkı olan birkaç karakter: ciddi ve öfke kontrolü sorunu var, o daha genç ve hevesli, yolunu bulması gereken bir savaşçı,” diye açıklıyor portabals. Bağımsız olarak okunabilen kitaplar, “kendi kendine yeten cezai soruşturma davalarını sunuyor.”

Yazar, “Öykülerimde çok klasik bir polis yapısından yola çıkıyorum ama sonra diğer türlere sınıflandırılabilecek çok psikolojik bir roman yapıyorum çünkü sosyal yönüyle çok ilgileniyorum”, diyor yazar, “yani, türle pek kanonik değilim, ben onun yapısı olarak hizmet ediyorum, ancak türü daha güncel konulara yükseltiyorum ».

Edo döneminin en iyi samurayları. Saat 20:00’de, kişisel sebeplerden dolayı bu fuara katılamayan José Soto Chica’nın yerine Paloma Orozco, konservatuarın Toplantı Salonunda ‘La hija del loto’yu (Edhasa, 2022) sunacak. Leonese (C / Alfonso V). Yazarın kendisi şöyle açıklıyor: “Bu, kahramanı bir kadın olan bir koro romanı, gerçekten Japon Edo dönemini yaşamış bir samuraydan, bir savaşçıdan esinlenilmiş.”

“Hikaye, çok farklı sosyal sınıflardan iki kadına odaklanıyor: yüksek rütbeli bir samuray ve onun gölgesi, talihsizliği çekmek için pazardan satın alınan bir kişi,” diye devam ediyor, “ikisi ortak bir kaderi paylaşıyor ama sonuç kesinlikle şaşırtıcı. ».

Hikaye anlatımı ve diğer sunumlar. Pazar günü, panayır alanında (Ordoño II) yer alacak birkaç hikaye anlatıcı aracılığıyla iki çocuk randevusu yer alacak. Sabah saat 12:30’da Asunción Carracedo, kelimelerin ve ipliklerin, dikişlerin, okşamaların, uykusuzluğun ve şımartmanın hikayesi olan ‘Duyular Kitabı’ (Amigos de Papel, 2022) ile fuara katılacak. Öğleden sonra saat 18:00’de David Hernández Sevillano küçükleri ‘Los cuentos de Nicoló’ ile eğlendirecek. Özgür hissetme ihtiyacı ve farklı olduğunuzu bilmenin önemi hakkında bir çocuk yayını olan ‘Nicoló’dan (Amigos de Papel, 2022) alıntı.

Gün boyunca gerçekleşecek diğer kitap sunumları ise saat 12:30’da Aniceto Iglesias’ın ‘Leon İli’nde Rotalar’ ve saat 18:00’de Miguel Ángel Mendoza’nın ‘Leon Krallığında Sadakatsizlikler ve İhanetler’ kitabı olacak. Ayrıca, saat 19:00’da yazarlar Santiago Blanco ve Luis M. Alonso’nun katılımıyla ‘Büyük değişimlerin toplumu nasıl etkilediği ve bunu bir romana nasıl yansıtacağı’ konulu yuvarlak masa tartışması gerçekleştirilecek. Ve Belediye Binasının Kralları Salonu, saat 19:30’da ‘INCIPIT’in sunumuna ev sahipliği yapacak. Castilla y León’daki müzelerin kökeni’, Leon Üniversitesi’nde Sanat Tarihi profesörü Enrique Martínez Lombó tarafından.