Leon Belediye Müzik Okulu, 1.100’den fazla öğrenciye otuz uzmanlık alanı sunuyor

Adanali

Global Mod
Global Mod
León Şehir Meclisi, Eğitim Bakanlığına bağlı olan ve toplamda yaklaşık otuz uzmanlık alanı sunan León Belediye Müzik, Dans ve Gösteri Sanatları Okulu’nun (Emmudae) 2023/24 akademik yılı olan 27 Eylül Çarşamba günü başlıyor. 1.118 öğrenci

Bu yıl klasik müzik alanında şan, kaydedici, flüt, gitar, obua, perküsyon, piyano, saksafon, viyola ve keman gibi enstrümantal uzmanlıklar ve 12 yaş üstü çocuklara yönelik bir yenilik olarak ukulele öğretiliyor.

Modern müzik alanında davul, modern şan, elektro gitar, modern piyano ve doğaçlama atölyesi eğitimleri alabilirsiniz.

Bu merkezde geleneksel müzik için de alan bulunmaktadır. Bu alanda hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik geleneksel dans, kastanyet, dulzaina, davul, tef olanaklarının yanı sıra, ilimizin çeşitli geleneksel kıyafetlerinin yapımına yönelik atölyeler de sunulmaktadır.

Küçük olanlar

Minikler için dört yaşından itibaren, sekiz yaşından itibaren gerçekleştirilen bir enstrüman öğrenmenin öncesinde eğitim olarak müzik ve hareket alanı bulunmaktadır.

Dansla ilgili olarak, öğrenciler altı yaşında klasik eğitime başlarlar ve İspanyolca ve lirik dans konularında daha yüksek dersleri tercih edebilirler. 12 yaş ve üzeri için çağdaş dans sunulmaktadır.

Gösteri sanatları eğitimi de bu belediye merkezi bünyesinde verilmektedir. Bu bölümde öğrenciler yorumlama, sahne eskrim, vücut oluşturma ve duruş eğitimi üzerine monografik atölyeleri tercih edebilirler.

Son olarak eğitim teklifi, halihazırda bilgi sahibi olan ve onlara katılmak isteyenler için çeşitli vokal ve enstrümantal gruplar tarafından tamamlanır.

Dört yaşından itibaren

Okula dört yaşından itibaren yaş sınırı olmaksızın öğrenci kabul edilmektedir. Geleceğin profesyonellerinin geliştirilip tespit edilebileceği, erken yaşlardan itibaren değerli bir sosyal, eğitimsel ve kültürel işlev sunar.

Eğitimin esasen pratik doğası, enstrümantal ve vokal gruplarının, dans ve tiyatro gruplarının oluşturulmasını teşvik eder, kişinin kapsamlı bir şekilde eğitilmesini ve başkalarıyla olan ilişkilerini araştırır, bu çalışmaların sadece bilgi edinmenin ötesine geçen iletişimsel boyutunu arttırır. teknik beceriler.

Bu şekilde Okul, yaşayan ve açık bir model aracılığıyla sanatsal öğretim ve kültürel yayılım için bir eğitim merkezi olarak yapılandırılmıştır.