‘Koltuğa sığmazsın’ denilerek uçağa alınmadı! ‘Çaresizim, yardım edin’

celikci

New member
Büyük vücut modeli Juliana Nehme, ülkesi Brezilya’ya giden uçağa fazla kiloları sebebi ile alınmayınca toplumsal medyadan yardım istedi.

“CÜSSEM niçinİ İLE AYRIMCILIĞA UĞRADIM”

38 yaşındaki toplumsal medya fenomeni, havayolu şirketinin koltuğa sığmayacağını tez ederek kendini engellediğini ve cüssesi sebebi ile ayrımcılığa uğradığını söylemiş oldu.

“GELİRKEN SIKINTISIZ BİR BİÇİMDE GELMİŞTİM”

Instagram’da 118 bin takipçisi olan Juliana, 22 Kasım tarihindeki gönderisinde takipçilerine, ailesiyle bir arada Lübnan’da tatilde olduğunu ve ülkeye Air France aracılığıyla problemsiz bir biçimde geldiğini söylemiş oldu.

“ÇARESİZİM, LÜTFEN YARDIM EDİN”

Tatil dönüşü Beyrut’tan Doha’ya giden uçağa binmesine müsaade verilmediğini anlatan bayan bu durumun ülkesine gidecek olan uçağı da kaçırması manasına geleceğini söylemiş oldu ve yardım istedi:

“Seyahat hakkım engelleniyor. Çaresizim, lütfen yardım edin. Şişmanım olabilirim ancak ben de herkes gibiyim!”

‘FİRST CLASS BİLET’ ALIN ÖNERİSİ

Havayolu şirketinin kendisini uçağa almadığı üzere rastgele bir iade de önermediğini ileri süren bayan toplumsal medyada yaptığı açıklamada, “Uçak biletime 1.000 dolar ödedim. Artık ülkeme dönmek için bir daha First Class bir bilet almam isteniyor.Bu biletler 3 bin dolar ve benim param yok. Ne yapacağımı bilmiyorum.” dedi.

Lübnan’DA KALDI

Kız kardeşi ve yeğeni konuta dönerken, Juliana’nın annesi ile birlikteLübnan’da kaldığı öğrenildi. Havayolu şirketi hususa ait bir açıklama yapmadı.

TARTIŞMA KONUSU OLDU

Şirketin Business kısmının koltuklarının daha büyük olduğu için bu biçimde bir teklifte bulunduğu öne sürülürken havayolu şirketlerinin çok kilolu insanlara yaklaşımı tartışma konusu oldu.

Havayolu şirketleri, uçağın güvenliği için taşınan yükün yükünü ve istikrarını hesaplamakla vazifeli olsa da toplumsal medya kullanıcıları kilolu insanların uçağa binmesinin engellenmesinin ayrımcı uygulamaların kapısını açacağını öne sürüyor.