Kiev’de yeni bir hücum ihtimaline karşı tedirginlik sürüyor

celikci

New member
Rusya’nın Ukrayna topraklarına başlatmış olduğu taarruzlar aralıksız devam ederken, Rus güçlerinden temizlenen bölgelerde halk atak ihtimaline karşı önlemli davranarak sokağa çıkmıyor.

Rus askerlerinin çekildiği Kiev bölgesinde de sokağa çıkma yasağı olmamasına karşın sokakların hala boş olması dikkat çekti.

Ukraynalı eski asker Vladimir Botishev, Ukrayna ordusunun fazlaca güzel gayret ettiğini belirterek, “Ben Rusya’nın agresif devlet olduğunu düşünüyorum. Ukrayna’nın yenmek zorunda olduğunu, Rus agresifliğinin sonunun geleceğini ve Rusya’da iktidarın değişeceğini düşünüyorum. Tahminen bir vakit daha sonra orada demokrasi olur.

Ukraynalılar ülkeleri için canlarını vermeye hazırlar. Kiev’i hiç bir vakit alamayacaklar ve bu da Ukrayna’nın bir daha doğuşu olacak. Eski bir asker olarak söyleyebilirim ki, Rusya’nın elindeki teknik araçlar ve askerler kâfi olmayacak. Zira ordumuz güzel gayret ediyor. Kayda paha teknik kayıpları olacak ve bu Rusya’nın en büyük kusuru olacak” tabirlerini kullandı.