K-pop'ta bir partnere sahip olmanın kefareti

Adanali

Global Mod
Global Mod
Bir partnere sahip olmak ve bunu kamuoyuna açıklamaya cesaret etmek, eğer bir K-pop ya da Güney Koreli görsel-işitsel yıldızsanız neredeyse ölümcül bir günahtır. Bu sanatçıların eylemlerinin yarattığı etki o kadar büyük ki, otomatik olarak Güney Kore'deki herhangi bir konuşmanın baş kahramanı haline geliyorlar. Ve elbette, taraftarların, özellikle de K-pop gruplarının taraftarlarının futbol takımının vahşi radikallerine dönüştüğü sosyal ağlardaki sohbetleri tekellerine alıyorlar.

Onun sadık takipçileri olduğunu iddia edenlerin gazabına uğrayan son kişi, Yu Ji-min'in sahne adı ve Aespa'nın şarkıcısı Karina'dır. Birkaç gün önce aktör Lee Jae-wook ile ilişkisi olduğu öğrenildi. 23 yaşında; O, 25. Geçen yıl çıkmaya başladılar ve flörtlerinin haberi 27 Şubat'ta geldi. Merakla, Netflix'in 2018 yapımı ve bir kısmı Granada'da çekilen 'Memories of the Alhambra' dizisinin çekimleri sırasında tanıştılar.

Olay öğrenildiğinden beri, Aespa'nın takipçilerinin kendilerini ihanete uğramış olarak görmeleri nedeniyle, Aespa'nın kayıp olan hayatı bir çile haline geldi. Bazıları bir minibüsle Yu'nun menajerlik ajansının genel merkezine geldi ve açık bir tabelayla geldi: 'Hayranlarınızın size gösterdiği sevgi yeterli değil mi?' Orada kalmadılar. “Neden hayranlara ihanet etmeye karar verdin? Doğrudan özür dileyin lütfen. Aksi halde albüm satışlarında düşüş, konserlerinizde sandalyelerin boş olduğunu göreceksiniz” diye tehditler savurdular hiç yüzü kızarmadan.

Yu Ji-min, Karina'nın gerçek adı.

R.C.

Şarkıcı geçen çarşamba teslim oldu. Kendi el yazısıyla yazdığı bir metnin bulunduğu fotoğrafı Instagram'a yükledi. 12,7 milyon takipçisi onun “samimi özürlerini” okudu. «Bundan sonra yaralanan takipçilerimin telafisini yapmak istiyorum. Şarkıcının yayınında “Ben her zaman samimi oldum ve herkes benim için gerçekten değerlidir” demesi fikir ayrılığına neden oldu. Bazıları onu savundu: “Kimse 2024'te çıktığı için özür dilemesin” veya “Birini sevdiğin için özür dileme mi? “Bunu yapmamalısın.” Ve diğerleri onu affetmedi. Çin'in ana sosyal ağı Weibo'daki bir kullanıcı, “Takipçilerini gerçekten sevseydi aşık olmazdı” dedi. Aespa'nın Asya devinde pek çok takipçisi var çünkü üyelerinden biri bu milletten.

Mistisizm

K-pop yıldızları, kendilerini çevreleyen gizemi bozmamak için hareketleri çok ölçülü ve sıkı bir şekilde kontrol ediliyor. Buna, hem ağlarda hem de konserlerinin reklamları için para ödeyerek idollerini tanıtmak için her şeyi yapabilen takipçi lejyonları da ekleniyor. Japonya'da da J-pop'ta yaşanan bir olgu. Şarkıcılar ve takipçiler arasındaki yanlış anlaşılan sadakat, plak şirketlerinin Yu ve Lee'ninki gibi bir aşkın gün yüzüne çıkması durumunda yok olacağından ve olumsuz bir etki yaratacağından korkuyor.

Neredeyse on yıl öncesine kadar şirketler, sanatçılarının randevu almasını veya kişisel cep telefonu almasını bile engelliyordu; bu uygulamalar yıllar geçtikçe gevşetildi.