John Carpenter ağzından kaçırdı: Dead Space sineması yapılıyor!

Beykozlu

New member
Electronic Arts bünyesinde yayınlanan ve dünyaca bilinen hayatta kalma endişe oyunu Dead Space, 27 Ocak tarihinde bir daha imaline kavuşacak. birebir vakitte endişe dünyasında tanınan direktör John Carpenter‘dan Dead Space hayranlarını sevindirecek yeni bir haber geldi. İşte detaylar…

Dead Space sineması yapılıyor!

Genellikle kaygı ve bilim kurgu sinemalarıyla dünyaca tanınmış olan direktör John Carpenter, Variety’e yaptığı röportajda bir Dead Space sinemasının çıkacağını ağzından kaçırdı. Ünlü direktör, Dead Space serisine bayıldığını ve gelecek bir daha üretimi heyecanla beklediğini söylemiş oldu. çabucak hemen sinema için resmi bir tanıtım olmasa da Carpenter’ın bu röportajından bir sinema hazırlığı olduğu anlaşılıyor.

Carpenter, röportajında şu tabirleri kullandı:

”Oyunların büyük hayranıyım, tüm Dead Space üretimlerini oynadım. Şu yeni dijital kameralara, RED’lere bakıyordum ve birden ‘Dead Space sineması yapmak isterdim’ dedim. daha sonra birden bu yayıldı ve beşerler ‘Ne vakit yapıyorsun?’ diye sordu. Ben yapmıyorum. Sanırım oldukcatan öbür bir direktör buldular ve bana sormadılar. Yani biri gelip bana sorana kadar ben bu biçimde bir sinema yapmayacağım. Lakin Ocak ayında yeni bir Dead Space oyunu geliyor ve katiyen oynayacağım.”

Dead Space’in birinci oyununun bir daha imali EA Motive tarafınca geliştiriliyor ve 27 Ocak tarihinde piyasaya sürülecek. PC, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X platformlarına çıkış yapacak olan oyunun ön sipariş fiyatı ise 999 TL. Ayrıyeten yakın vakitte yapılan açıklamaya göre oyun, öbür oyunlara göre daha fazla kaygı öğesi içerecek.

Dead Space Remake’in sistem ihtiyaçları ise şöyle:

Minimum:

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Window 10 64-bit +
  • İşlemci: Ryzen 5 2600x, Core i5 8600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD RX 5700, GTX 1070
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 50GB SATA SSD önerilir
Önerilen: