İngiltere’yi sarsan cinayet! ‘5 dakika boyunca çığlık attılar’

celikci

New member
İngiltere’nin Başşehri Londra bugün duyanların kanını donduran bir olayla sarsıldı. Kentin güneydoğusunda bulunan Bermondsey bölgesindeki bir konuttan ihbar alan polis kapıyı kırarak içeri girdiğinde 4 kişilik ailenin cansız vücutları ile karşılaştı.

3 BAYAN VE BİR ADAM MEYYİT OLARAK BULUNDU

Yetkililer kurbanların 60 yaşında bir adam ve bayan ve biri 30’lu başkası 40’lı yaşlarında iki bayan olduğunu deklare etti.

Olayla ilgili 20’li yaşlarında bir kuşkulu gözaltına alınarak karakola götürdü. Scotland Yard dedektifleri ölen şahısların aile olduğunu ve kuşkulu ile birbirlerini tanıdıklarını düşünüyor.

5 DAKİKA BOYUNCA ÇIĞLIK ATTI

Kurbanların bıçaklanarak öldürüldüğü açıklanırken komşuların ve görgü şahitlerinin verdiği sözler kan donduran olayın bilgilerinı ortaya koydu.

Komşulardan biri gece 2 civarı bir bayanın 5 dakika boyunca çığlık attığını belirterek, “Korkunçtu. Birinin rehin tutulduğunu sandım lakin polis, helikopter ve ambulansları duyar duymaz durumun ciddiyetini anladım” dedi.

Başka bir komşu “Kocam çığlıklar duyduğunu söylemiş oldukten daha sonra bir sürü polisin silahlarla otomobillerinden çıktığını gördüm. Yaklaşık sekiz polis arabası, birkaç ambulans vardı. Polis kapımızı denetim etti. Bize içeride kalmamız söylendi” dedi.

ORTALIK KAN GÖLÜNE DÖNMÜŞTÜ

Görgü şahitlerinden biri cansız vücutların yerde yatarken bulunduğunu ve ortalığın adeta kan gölüne döndüğünü söylemiş oldu.

Olay kentte şok tesiri yaratırken polis konutu incelemeye aldı. Delaford Yolu etrafına kordon çekildi. Konutun önüne isimli tıp çadırı kuruldu.

BELEDİYE LİDERİNDE AÇIKLAMA

Londra Belediye Lideri Sadiq Khan fecî cinayet daha sonrası toplumsal medya hesabından açıklama yaparak “Dün gece üç bayan ve bir adamın yıkıcı bir olayda öldürüldüğü haberini aldım. Fikirlerim sevdiklerini kaybeden aile ile birlikte. Polis ile temas halindeyim. Soruşturma sürüyor ve bir kişi tutuklandı. Olayla ilgili bilgi verebilecek her insanın polise başvurmasını rica ediyorum.” dedi.

Olayın yaşandığı bölge/Google Maps

BAŞKENTTEKİ KABAHAT ORANLARI TARTIŞMA KONUSU

Bölgede geçtiğimiz yıl bıçaklama olaylarını içeren 79 cinayet soruşturması açıldı.

Londra Belediye Lideri Sadiq Khan geçtiğimiz hafta boxör boksör Amir Khan’ın sokak ortasında soyulmasından daha sonra başkentteki kabahat oranlarıyla ilgili yeni sorularla karşı karşıya kalacak üzere görünüyor.