“Hayatta beni en çok etkileyen şey coşku ve meraktır”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Gazeteci Raquel Martos (Madrid, 51 yaşında), La 1’deki yaz akşam yemeği oturumlarında (Pazartesiden Cumaya 14:10’da) ‘Ya şimdi ya da asla’dan sorumlu; ülkemizin gastronomisini, tarihini ve geleneklerini en iyi şekilde izleyicilere öğretmenin yanı sıra, yayma ve eğlenceyi birleştiren bir program. Sunucu, Ağustos ayında Mònica López’in yerine formatın dizginlerini devralır.

Tatiliniz için başka planlarınız var mıydı?

– Mònica López’in tatili sırasında ‘Ahora o nunca’yı sunma fırsatı doğdu ve bunun yaz için harika bir plan olduğunu düşündüm, çünkü gerçekten sevdiğim bir program ve ayrıca başlangıcından beri muhabir olarak işbirliği yapıyorum. . Bu biraz evinizdeki başka bir odaya gitmek gibi.

-Uzun zamandır yazın çalışmak zorunda kalmadın mı?

-Ağustosta uzun zamandır Madrid’de bulunmamıştım ve bu şehirde gerçekten sevdiğim bir ay olduğu için çok mutlu olduğumu söyleyeceğim. İş nedeniyle tatillerimde kullanmak zorunda kaldım, bu yüzden harika bir plan değişikliği oldu.

-Ayrıca canlı bir programla karşı karşıyasınız, bununla nasıl başa çıkıyorsunuz?

-Program harika ve doğrudan o gerçek noktasına sahip, olaylar siz onlarla yüzleşirken oluyor. Gerilimin programa özgürlük kattığını düşünüyorum. Keşfettiğim bir şey, sahada haber yapmayı gerçekten sevdiğim ve aynı şeyin sette de olduğu. Doğrudan duygu ekler.

-Program, izleyicilerin öğrenebileceği ile övünür. Şimdi belki de bilmediğiniz ne biliyor musunuz?

-Raporlarla sürekli öğreniyorum çünkü o kadar farklı yaşama, o kadar farklı yaşama biçimine, o kadar bilmediğimiz coğrafyadan o kadar yakınız ki… İnsanları her şeyden çok severim ve raporlar bana öğretti bu konuda çok şey Aynı şeyi diğer sınıf arkadaşlarımın içeriklerini izleyerek de öğreniyorum. Tüm merakı gideriyoruz: tarihten, ülkemizle veya diğer ülkelerle ya da yemekle ilgili en efsanevi karakterler. Sonunda, beni hayatta en çok etkileyen şey bir merak yelpazesi.

Kendinizi meraklı biri olarak görüyor musunuz?

-Meraklı ve hevesli olmanın beni en çok tanımlayan iki şey olduğunu düşünüyorum. Ve ‘Ya şimdi ya da asla’, tıpkı ‘Akı kapasitörü’nde başıma geldiği gibi, bu iki tutkuyu fazlasıyla besliyor. Merakımı besleyen ve aynı zamanda hevesli olmamı sağlayan bir program çünkü yaptığım işi sevdiğime gerçekten inanıyorum. Bu iletişim harika. Heyecanlı görünmek için çaba sarf etmenize gerek yok. Ben buyum.

çok iyi hisler

-‘Ahora o nunca’da en iyi yerleri gezer ve yemek yer. Bana işinizin ‘daha az iyi’ olduğunu söyleyin.

-Kötü olan, her yerde daha fazla kalamazsınız. Her yere, her sohbete aşık oluyorsun. Ve sonunda, raporlar günlük olarak yayınlandığından, buluşup teslim etmeniz gereken bir programınız var. Yapacağım vuruş buydu. Geri kalanı için, takımla çok iyi hislerin olduğu uzun günler. Ayrıca kameralarla veya editörlerle çok yakın bir ilişki kurmanıza da olanak tanır.

-İspanya geleneklerine sahip çıkan bir ülke mi?

-İnsanlık nerede olduğunu ve nereye gitmek istediğini bilmek için nereden geldiğinin çok farkında olmalıdır. Gelenek, DNA’mızda taşıdığımız şeyin bir parçasıdır. Ve en azından onları bilmek zorundasın. Bilginin yer kaplamadığı konusu bence biraz tartışmalı çünkü düşüncede muazzam bir yer tutuyor.

-Bizi birleştiren şeyi haklı çıkaran bir program sunar. Gerginliğin ve zıt pozisyonların norm olduğu televizyonda bir istisna, değil mi?

-Zevk ve bilgi iddiasında olan bir programdır. Ve zevk yoluyla, birçok kez bir araya geliyoruz. Birbirimizi tanımak, iletişim kurmanın, birbirimize saygı duymanın ve sevmenin bir yoludur. Ve bu hayatta komşularımız ve arkadaşlarımızla karşılaştığımızda başımıza gelir. Bu ülkenin zevk alması gereken ilginç her şeyi bir dizi göstermemiz çok önemli. Ona saygı duymak, onu tanımak ve bir bakıma onu sevmek.

-‘Şimdi ya da asla’da her zaman izleyicilerden videoları en sevdikleri köşeyle göndermelerini isterler. Seninki nedir?

Birini seçmek zor görünüyor. Belki de çocukluğum ve ailemle duygusal bir bağ kurmak için manastırı ve tüm dağları görebileceğiniz Fuente de la Reina’daki Escorial’deki II. Felipe’nin koltuğunu seçerdim.