«Hayatımın çok farklı projeler yapacağım yeni bir evresindeyim»

Adanali

Global Mod
Global Mod
İçlerindeki çocuğu uyandırmak için okuldan çocukluk evine giden yolu kat ederek, duygu dolu anlara ulaşmak ve kahramanların çoğu zaman duygularını ve duygularını kontrol edemediğini görmek. İkinci sezonu bu Salı gecesi (22:30) La Sexta con Màxim Sebze bahçesinde yayınlanacak olan yazar Albert Espinosa (50 yaşında, Barselona) tarafından oluşturulan ve sunulan 'Eve Dönüş Yolu' programının hedefi budur.

– Çocukken genellikle kullandığınız eve dönüş yoluna dönmek şifa verici mi?

–Bunu yapmak çok ilginç. Ünlüsün, onlar hakkında her şeyi bildiğini sanıyorsun ve aniden, senaryo falan olmadan bazı sürprizlerle karşılaşıyorsun ve o kişinin nasıl biri olduğunu görüyorsun. Onların neye benzediklerini ve yüzlerinin nasıl değiştiğini görmenin çok iyileştirici olduğunu düşünüyorum. Bir taraftan geliyorlar, diğer taraftan çıkıyorlar. Çok duygulanmış, çok değişmiş ve çok mutlu çıktıklarını fark ediyorum.

–Çocukluğundaki okuldan eve yolculuk, kendisine osteosarkom teşhisi konmasıyla kesintiye uğradı. Tekrar mı yaptı?

–Programa başlamadan önce bir arkadaşımla birlikte kendi yolumu çizdim ve işte o zaman formatın anlamını hissettim. Bunu yapmanın ne kadar ilginç olduğunu keşfettim. Ben her zaman insanların çocukluklarından kalma, ehlileştirmeyi başardıkları travmalar olduğuna inanıyorum ve bu programda onları bulmaya ve her şeyden önce eğlenmeye ve mümkünse ağlamaya çalışıyoruz. Bunları görmek çok heyecan verici.

– Geçmişin anılarıyla nasıl yüzleşmeliyiz?

–O acıyı mutluluğa dönüştürecek ya da ehlileştirecek araçlara sahipler. Hayallerine nasıl ulaştıklarını keşfetmek kadar, hayatın sürtünmesine ve üzerlerinde bıraktığı izlere rağmen bu hayallere nasıl ulaştıklarını keşfetmek de önemli.

–Ünlülerin mahremiyetlerine kırmızı çizgiler koydular mı?

–İlk sezonda onları programa ikna etmek daha zordu çünkü formatın nasıl olduğunu görmek için bir pilot görmek istediler. Ancak bu sezon durum tam tersi oldu. Eve yürümenin ilginç olduğunu düşünen farklı ünlülerle tanıştım. Bize kırmızı çizgi verecek kimseyi bulamadık.

Norma Duval'dan Bustamante'ye

–Sizi en çok hangi misafir şaşırttı?

–Norma Duval'ı sevdim. Zeki ve duygusal bir insandı. Onu tanımak çok acımasızdı. Çocukken çok holigan olan Roberto Leal de beni şaşırttı. Alaska örneğinde, 12 yaşındayken her şeyi net bir şekilde anlayan özgür bir insan olduğumu keşfettim. Bu kadar kararlı bir kızı keşfetmek çok ilginçti. David Bustamante bize defalarca ağlamayacağını söyledi ve ağladı. Ve bence Màxim Huerta çok cömert biri, belli bir anda tepeden tırnağa açılıyor, babasıyla olan anlaşmazlığını anlatıyor ve insanlar çok duygusal olacak.

–Bu tura çıktıktan sonra misafirler size neler söylüyor?

–Herkes televizyon programı yapıyormuş gibi hissetmediğini söylüyor. İçlerindeki her şey karıştırılır. Gülümseyerek ayrılırlar. Programa başlamadan önce sanki bir röportaj olacakmış gibi görünürken, sonrasında sanki bir yolculuğa çıkmış gibi bir duyguya kapılıyorlar. Yapılması çok kolay bir format çünkü kendileri de çok küçük şeylerden heyecan duyuyorlar, bir kapının üzerinde yazılı olduğunu gördükleri ve yazdıklarını bildikleri harflerle.

–Yazar, oyuncu, senarist, yönetmen… ama onu hiçbir zaman sunucu olarak görmedik. Bu yeni yön size ne getirdi?

–Kendi oluşturduğum ve yapmak istediğim bir program. Çok eğleniyorum. Bu benimle ilgili, senaryomuz yok ve gideceğimiz sadece dört veya beş yeri biliyoruz. Sanki bir konuşma gibi. Üstelik daha bu hafta her şey karıştı. 'Bunu biliyorlar' ile Goya'ya aday gösterildim, yeni bir kitabım çıktı… Bu kadar farklı şeyler yapabilmek büyük bir şans.

–Hayatınızı farklı aşamalara ayırıyorsunuz, şimdi hangisinde olurdunuz?

– Her zaman söylüyorum, altı yılda bir protez bacaklarımı değiştirmek zorunda kaldığım için bir dönem sona eriyor. Artık aklımda olan çok farklı projeleri yapacağımı düşündüğüm yeni bir projedeyim. Biraz daha televizyon ve yaratmak istediğim başka programlar yapacağım. Diğer sunum formatlarına dalmak için ilginç bir zaman.