“Hayatı gülmeden geçiremem”

Adanali

Global Mod
Global Mod
Hayatı anlamanın ve ölümle yüzleşmenin farklı yollarını bulmak için dünyanın dört bir yanında yola çıktılar. Oyuncu ve sunucu Paz Padilla (Cádiz, 54 yaşında), Cuatro’nun çarşamba geceleri (22:50) yayınladığı yeni program olan ‘Bir geziyi kaçırıyorsun’ Anna Ferrer (26 yaşında) ile birlikte sunuculuk yapıyor. kızı diğer kültürleri keşfedecek ve onların gelenek ve göreneklerini sakinlerinden öğrenecek. Sonraki destinasyonlar arasında Ekvador, Meksika ve Fas yer alıyor.

-Kızınızla birlikte programı çekmek nasıl ortaya çıktı?

-Bu ikimizin de bir projesi, bunu ağa teklif ettim ve onlar da bunu sevdiler. Bunu, Bertín Osborne ve Joaquín el del Betis programını yapan yapım şirketi Proamagna ile ve ‘Dünyanın her yerindeki İspanyollar’ gibi formatlar üzerinde çalışmış profesyonellerden oluşan harika bir ekiple yapıyoruz. Çok hayati bir proje; Anna ve ben, bizim neslimizde ve hayata bakış açımızda, diğer kültürlerden öğreniyoruz ve hayatın bizi karşı karşıya bıraktığı diğer durumları gösteriyoruz.

-Gittiğiniz ülkelerde hayata bakış açısı çok mu farklı?

-Evet ama koşullar, eğitim veya kültür nedeniyle. Biz davranışçıyız ve sizi korkutan çok normal şeyler görüyorsunuz ya da tam tersi. Amazon’da yerli bir toplulukla birlikteydik ve onlar bizim için mutluluğun bir eve sahip olmak, bir şirkette bir pozisyona sahip olmak veya paraya sahip olmak olduğunu anlamıyorlar. Onlar için mutluluk yemek yemek ya da temiz suya ulaşmaktır. Neden ailenizle vakit geçiremeden, ömür boyu durmadan, stresli bir yaşam sürdüğümüzü anlamıyorlar.

-Peki dünyayı gezdikten sonra yaşam tarzınızı değiştirdiniz mi?

-Seyahat etmeyi seviyorum ve bunu her zaman kızımla birlikte yapıyorum. Çok küçük yaşlardan itibaren Anna’ya dünyanın bu olmadığını söyledim. Avrupa bir balon, hayat dışarıda. Dünya nüfusunun %90’ı bizim gibi yaşamıyor. Bu yüzden markalı bir spor ayakkabıya sahip olmanın o kadar da önemli olmadığını anlamasını istedim. Biraz daha geniş bir hayat fikrim oldu, ne daha iyi ne daha kötü. Her seyahatimde hayatım değişti. Farklı olarak geri döndü. İnsanlara hayatta başka yollar ve başka yerler olduğunu gösterebilmek harika bir şey.

Seyahat etmenin önemi

«Hayatınızı değiştirir, farklı bir şekilde geri dönersiniz ve bunu insanlara gösterebilmek harikadır»

-Televizyona ilk çıkışınızda kızınıza herhangi bir tavsiyede bulundunuz mu?

-Bırak kendisi olsun. Hiçbir şeyden korkmayın ve kendinizi olduğunuz gibi gösterin. O bir ışık varlığıdır, harikadır. İnsanlar onu benim onu sevdiğim gibi sevecekler.

-Kariyerinizin başında siz de onun gibi miydiniz?

-Benden daha hazırlıklı çünkü çok güçlü bir kız. Olgun. İktisat diploması var, ‘influencer’… Ne söylediğinin çok farkında. Kendisi tutarlı bir insandır. Bu gezilerde Anna’nın bir kadın olduğunu fark ettim. Biz ebeveynlerin sorunu, çocuklarımızı biz doğurduğumuz için onları tanıdığımızı sanmamızdır. Ve biz onları bilmiyoruz çünkü kendimizi bile tanımıyoruz.

-Bu projede profesyoneli kişiselden ayırdınız mı?

-Ben öyle düşünmüyorum. Ne olur biliyor musun? Sonunda orada görüşmeyi bekleyen şeyleri ortaya çıkardık. Kendini özdeşleşmiş hissedecek birçok anne ve birçok kız var. Bana bütün gün çalıştığımı hatırlatıyor. İkimizin de birbirimizden öğrenme noktasında olduğumuzu görmek çok güzel. Ebeveynlerin dikkate alması gereken bir konu. Çocuklarımızla asla seyahat etmiyoruz çünkü onlar genellikle arkadaşlarıyla seyahat ediyorlar. Anna’nın yansıttığı yansımalardan biri de diğer kültürlerde görülen, sevdikleriyle, büyükanne ve büyükbabalarıyla daha fazla bir arada olabilmektir.

-Kızınızla daha fazla vakit geçirmediğiniz için pişman mısınız?

-Her zaman. Sevdiklerinizle birlikte olmak için asla yeterli zaman yoktur, hatta hayatta bile. Özellikle de size anı yakalamanız gerektiğini söyledikleri bu meslekte ve siz de buna inanıyorsunuz. Yarın çalışmayı bırakacağınıza dair korkunuz var, bu yüzden tüm projeleri üstleniyorsunuz. Biz bu ıstırapla gidiyoruz ama bu öğreneceğiniz bir şey. Artık maddi olarak kendime daha fazla vakit ayırabileceğim bir noktadayım. Değilse zaten zamanımı öne alıyorum çünkü mutlu olmak için benim de çok fazla şeye ihtiyacım yok.

kızına tavsiye

«Bırakın kendisi olsun. Hiçbir şeyden korkmayın ve kendinizi olduğunuz gibi gösterin. “O bir ışık varlığıdır.”

-Hayatınızın bir noktasında mizah anlayışınızı mı kaybettiniz?

-Asla. Ve aslında programda en çok var olan şey budur. Elbisemde, elbisemde, elbisemde giyiyorum. Her zaman mizah anlayışımla giderim. Gülmeden hayatı yaşayamam. Benim için mizah burada ve şimdidir. Mizahın iki kişi arasındaki en kısa mesafe olduğunu ve sizi güldüren birine aşık olduğunuzu söylerler.