González de Lama'nın 50. edisyonu 6.000 euroluk ödülle anılıyor

Adanali

Global Mod
Global Mod
Leon Şehir Meclisi Yönetim Kurulu, 8 Mart Cuma günü, 6.000 avroluk ödülle donatılan González de Lama Ulusal Şiir Ödülü'nün 50. baskısı için yapılan çağrıyı onayladı. Bu, geçen yıl 550 eser alan kent açısından büyük önem taşıyan bir ödül.

Eserlerin kabulü için son tarih, kuralların İl Resmi Gazetesi'nde yayımlanmasının ertesi günü başlayacak ve 30 Haziran'a kadar açık kalacak. Edebiyat eleştirisi ve şiirsel yaratım alanında tanınan beş kişiden oluşan bir jüri oluşturulacak ve başkanlığını Leon Kent Konseyi Kültürel Eylem ve Tanıtma Konseyi Üyesi Elena Aguado yapacak.

Bu tanınmayı verme prosedürü rekabetçi bir temelde işlenecektir. Jüri, sunulan eserleri yaratıcılık, edebi kalite ve özgünlük açısından değerlendirecek.

Vatandaş Katılımı Sübvansiyonlarına İlişkin Stratejik Plan

Yönetim Kurulu ayrıca, mahalle derneklerinin mali desteğine ve mahalle dernekleri aracılığıyla vatandaşların katılımının desteklenmesine tahsis edilen yıllık 307.000 Euro tutarındaki Vatandaş Katılımı Sübvansiyonlarına ilişkin Stratejik Plan 2024-2027'yi de onayladı.

Planda mahalle derneklerine 70.000 avroluk bir dizi rekabetçi sübvansiyon öngörülüyor. En büyük iki doğrudan sübvansiyon, 25.000 avroluk Rey Ordoño Mahalle Federasyonu'na ve 2.000 avroluk Aluches Federasyonu'na verilecek.

Doğrudan nominal sübvansiyonlar bölümünde ve kasabanın üç mahalle konseyiyle işbirliği yapmak amacıyla plan, Oteruelo de la Valdoncina için 60.000 avro, Armunia için 65.000 avro ve Trobajo del Cerecedo için 85.000 avro yıllık mali katkı sağlıyor.

Diğer anlaşmalar

Öte yandan Kent Konseyi ile Leonese Yardım Derneği Asleca arasında aşevinin karşılanması ve halkın ve yoldan geçenlerin ihtiyaçlarının karşılanması için 20.000 avro tahsis edilecek işbirliği anlaşmasının resmileştirilmesine yeşil ışık yakıldı. – kaynak olmadan.

Asleca'da, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisiyle sosyal dışlanma durumundaki kişilerin ihtiyaçlarının karşılandığı günlük yemekhane hizmetinin yanı sıra tuvalet, duş, çamaşırhane ve gardırop gibi tamamlayıcı hizmetler de sunuluyor.

Son olarak kentteki spor kulüpleri ve dernekleriyle sporun teşviki amacıyla 62 bin avroluk çok sayıda işbirliği anlaşması onaylandı. Üslerin, 2023/2024 sezonu için Leon Şehri Kulüplerinden sporculara 45.000 Euro bütçeli konaklama bursu verilmesine olanak sağlayacak çağrıyı başlatması da onaylandı. Team Legio Bisiklet Sporları Kulübü, Kayak Pico Azul Federe Spor Kulübü, Eusebio Sacristán Vakfı ve Castilla y León Olimpik Atıcılık Federasyonu ile toplam 17.000 avroluk bağışla yapılan anlaşmalara da yeşil ışık yakıldı.