'Dünyadaki İspanyollar'ın yaratıcısı Atlantik'i yelkenle geçecek

Adanali

Global Mod
Global Mod
Film yönetmeni, yapımcı ve simgesel 'Dünyadaki İspanyollar' gibi formatların yaratıcısı Miguel Ángel Tobías'ın bir sonraki hedefi, Atlantik Okyanusu'nu bir yelkenli gemiyle geçmek. Ama bunu tek başına yapmayacak. Onunla birlikte seyahat edecek on yabancı da yeni belgeseli 'Atlántico: ruhun gezginleri'ni çekecek.

Tobías, hayatlarının en heyecan verici maceralarından birine atılırken, 17 ila 80 yaşları arasındaki bu insanların insani bağlarını ve kişisel keşiflerini keşfedeceği bir projeye başlamak için bu Çarşamba günü Lanzarote'den yola çıkacak. Belgesel, mürettebat üyelerinin yakınlığını derinlemesine incelemeyi ve okyanusun ortasında bile insanın bağlanma, iyileşme ve büyüme kapasitesinin bir portresini çizmeyi amaçlıyor.

«Bu yolculuk basit bir tekne gezisinden çok daha fazlası; Eşsiz bir ortamda insanın derin bir keşfidir. Tobías, gezinin başlamasından birkaç hafta önce şunları söyledi: “Bu deneyimi birbirleriyle hiç tanışmamış insanlarla paylaşmaktan heyecan duyuyorum ve izleyicilerin de bu bağlantıların evriminden aynı derecede etkileneceklerini düşünüyorum.”

Bu filmin “en önemli yolculukların kendi içimizde yaptığımız yolculuklar olduğunu göstermeyi” amaçladığını belirtiyor. Bu anlamda, 'Atlantico: ruhun denizcileri' basın açıklamasına göre “zorlayıcı olduğu kadar heyecan verici bir ortamda kendini tanımanın özünü yakalamayı vaat ediyor ve gerçek maceranın kalpte başladığını gösteriyor.”

Tobías, 15 yıldır kameralarıyla dünyayı dolaşıyor, deneyimlerini aktarıyor, belgesel dizileri, belgeseller ve uzun metrajlı filmlerle hayat hikayeleri anlatıyor. 'Dünyada İspanyollar', 'Gurba, Kınama', 'Benim Adım Genne' ve 'El Camino Interior' başarılı formatları arasında öne çıkıyor.