Birebir gün ortasında hem kanser teşhisi aldı, hem tedavi edildi! ‘Sadece 3 gün boyunca ağrı kesici aldım’

celikci

New member
ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan April Boudreau isimli bayan birebir gün ortasında hem akciğer kanseri teşhisi aldı birebir vakitte tedavi edildi.

DAHA EVVEL 3 DEFA KANSER ATLATMIŞ

61 yaşındaki April 1984 ve 1985 senelerında Lenfoma, 20002 yılında da göğüs kanserinden kurtulmuştu. ömrü boyunca 3 defa kanser tedavisi nazarann bayan her yıl tertipli olarak BT taraması geçiriyordu.

Bu Ocak ayında yapılan taramalarda tabipler bayanın sağ akciğerinde kaygı verici bir nodül olduğunu fark ettiler.

AKCİĞERİNDEKİ NODUL ORTAYA ÇIKARDI: AKCİĞER KANSERİ

Doktorlar durumunu inceleyebilmek için hanımı Texas Health Harris Methodist Hastanesi’ne çağırdı ve bir dizi tetkik yapıldı.

Yapılan biyopsi bayanın akciğerindeki nodülün erken evre akciğer kanseri olduğunu doğruladı.

BİYOPSİ SIRASINDA TEDAVİ EDİLDİ

Texas Health Harris Methodist Hastanesi, tümörleri klasik metotlara kıyasla daha erken tanımlayabilen yeni robot dayanaklı teknolojiyi benimseyen birinci hastanelerden biridir.

Hastanenin bu avantajını kullanan hekimler, bayan biyopsi için lokal anestezi altındayken tedavi sürecini de gerçekleştirdiler ve bayanın akciğerindeki kanserli tümörü çıkardılar.

MİNİMAL İNVAZİV GÖĞÜS CERRAHİSİ

Uzmanlar operasyonda minimal invaziv göğüs cerrahisi tekniği kullandılar.

Bu teknikte cerrah, bir kamera ve ince el aletleri kullanarak ameliyatı gerçekleştirir ve akciğerin ulaşılması güç bölgelerindeki lezyonlar kolaylıkla çıkarılabilir.

Minimal invaziv göğüs cerrahisi, hastalar için daha az ağrılı olmasının yanı sıra erken güzelleşmeye de imkan tanır ve klâsik ameliyatlar kadar tesirlidir.

“DOĞRU OLDUĞUNA İNANAMADI”

Biyopsi için ameliyat masasına yatan April, uyandığında akciğer kanseri teşhisi aldığını ve bununla birlikte tedavi edildiğini öğrendi.

Kadın Daily Mail’e yaptığı açıklamada “Bunun yanlışsız olduğuna inanamadığınız için kendinizi çimdikliyorsunuz. ışınım yahut kemoterapi olmadan bitti, her şey hayli sıradanti.” dedi.

“SADECE 3 GÜN BOYUNCA AĞRI KESİCİ KULLANDIM, daha sonra OLAĞANA DÖNDÜM”

Operasyonun sonraki günü konutuna gitmesine müsaade verilen bayan, “Üç gün boyunca ağrı kesici aldım ve gereksinimim olan tek şey buydu. Üç gün daha sonra, normaldim, etrafta dolaşıyordum. Olanlara inanamadım” tabirlerini kullandı.

Yıllık taramalarını artık daha sık yapmak zorunda kalan April, 4. kere kanseri atlattığı için kendini şanslı hissediyor.

EN ÖNEMLİ KANSER CİNSLERİNDEN BİRİ

akciğer kanseri dünya üstündeki en yaygın ve en önemli KANSER tiplerinden biridir.

Birleşik Krallık’ta her yıl yaklaşık 47.000 kişi bu teşhisi alıyor. ABD’de yapılan araştırmalara göre ise, bu yıl 236.740 kişinin teşhis alması bekleniyor.

Rakamlar ne kadar ürkütücü olsa da ABD’de sigara içme oranlarındaki düşüş yardımıyla geçtiğimiz yıl teşhis sayısı tüm vakit içinderın en düşük düzeyine indi.