Bir düzine Leon belediyesi 'Castililla ve Leon Manzaralı Turlar 2024'ün keyfini çıkaracak

Adanali

Global Mod
Global Mod
Yönetim Kurulu ile Kültür, Turizm ve Spor Bakanlığı, İl Meclisi ve bu yerleşim yerlerinin belediye meclisleri aracılığıyla imzalanan anlaşma sayesinde Leon'daki bir düzine belediye, 2024 yılında 'Kastilya ve León'un Manzara Turları' Programından yararlanacak. Girişim, “vatandaşların farklı sanatsal disiplinlere erişimini destekleyen kültürel politikaların geliştirilmesini teşvik etmeyi” amaçlıyor.

Bu program eyaletteki on iki belediye ile işbirliği içinde geliştirilmiştir: Bembibre, Carrizo de la Ribera, Cubillos del Sil, Fabero, Gordoncillo, Valderas, Laguna de Negrillos, Mansilla de las Mulas, Sariegos, Valencia de Don Juan, Vega de Espinareda ve Villamañán ve Leon Eyalet Konseyi ile birlikte. Amacı, 2024 yılı boyunca tiyatrosu veya gösteri için uygun alanı olan belediyeler aracılığıyla gösteri faaliyetlerini coğrafya geneline yaymaktır.

Benzer şekilde, “Özerk Topluluktaki tiyatro ve müzik şirketlerinin, gruplarının ve etkinliklerinin tanıtımı, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasında” görev alan farklı yönetimler arasında bir koordinasyon ve yönetim sistemi kurulur. Bu eylemle “kırsal dünyadaki Leon halkına daha yüksek sanatsal ve teknik kalitede sahne ve müzik performanslarından keyif alma olanağını sunmak, farklı sanatsal disiplinlerde eğitimlerini teşvik etmenin yanı sıra yaratım, üretim ve dağıtımı entegre etmek istiyoruz. sahne sanatları gösterilerinin sektörleri.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın dört temsilcisi ile Castilla y León'un doğal çevrelerine entegre edilmiş altı kuruluştan oluşan ortak bir komisyon tarafından onaylanan programda, farklı belediyeler arasında dağıtılan yaklaşık elli grup veya şirket yer alacak. .

Bu bağlamda gösterilerin dağılımına bakıldığında Fabero'da 11; Bembibre ve Cubillos del Sil'de on; Villamañán ve Laguna de Negrillos'ta dokuz; Gordoncillo, Mansilla de las Mulas ve Valderas'ta sekiz; Carrizo de la Ribera ve Sariegos'ta yedi; ve altısı Valencia de Don Juan ve Vega de Espinareda'da.

Öte yandan, finansman açısından, Leon Bölgesel Delegasyonu, planlanan programlamanın geliştirilmesi için 46.200 avro tutarında bir miktar ödeyecek, tüm bu temsillerin toplam tutarı ise 165.000 avro olacak.