Bill Gates koronavirüse yakalandı

celikci

New member
Koronavirüs ile gayrete yaptığı yatırımlarla bilinen Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Kovid-19 testinin olumlu çıktığını deklare etti.

şahsi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gates, ‘Aşı olduğum için şanslıyım’ dedi. Ünlü milyarder, paylaşımında şu sözlere yer verdi;

‘hafifçe semptomlar yaşıyorum ve tekrar sağlıklı olana kadar uzmanların tavsiyesi çerçevesince kendimi izole ediyorum.’

BİR daha sonraKİ SALGINI ÖNLEMEK İÇİN BUNLARI YAPACAK

Kovid-19’un son Pandemi olmayabileceğini tekraren lisana getiren Gates, yeni bir salgını önlemek için dikkat çeken bir karar almıştı.

Gerekli adımların atılması durumunda yeni bir pandeminin önlenebileceğini belirten Gates bu kapsamda global salgına karşı müdahale ve mobilizasyon için oluşturulan GERM grubu olarak isimlendirdiği bir müdahale grubuna yılda 1 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıklamıştı.

Gates’in planı kelam konusu yatırımın yanı sıra dünya çapında teşhis ve sıhhat sistemlerine yönelik Ar-Ge’ye daha fazla takviye sağlamayı da içeriyor.

PANDEMİYE KARŞI 3 BİN KİŞİLİK ORDU

GERM’in tek önceliği pandemiyi önlemek olan 3 bin kişilik bir müdahale grubu olacağının altını çizen Gates, GERM takımlarının epidemiyologlar ve data bilimcilerinden lojistik uzmanlarına ve bağlantı ve diplomasi marifetlerine sahip olan bir dizi uzmandan oluşacağını belirtiyor.

Gates global sıhhat ordusu olarak lanse edilen GERM’in ana amacını ‘gorev, salgınları pandemi haline gelmeden durdurmaktır’ halinde özetliyor.

Çünkü Gates, Kovid-19’un yayılmasını birinci 100 gün ortasında durdurabilseydik, virüs niçiniyle ölenlerin yüzde 98’inden çoksının bugün hayatta olacağı görüşünde.

How to Prevent the Next Pandemic (Bir daha sonraki Pandemi Nasıl Önlenir) isimli kitabın 3 Mayıs’ta çıkacağını belirten Gates geçtiğimiz haftalarda kaleme aldığı yazısında şu sözlere yer vermişti;

‘Kitapta, sadece gelecekteki pandemileri durdurmak için değil, hem de bu süreçte dünyadaki herkes için daha âlâ sıhhat hizmeti sağlamak için atabileceğimiz belli adımları ortaya koyuyorum. Bu salgından öğrenebileceğimiz dersleri, hayat kurtarmak için muhtaçlık duyduğumuz yenilikleri ve patojenleri erken ve adil bir biçimde durdurmak için muhtaçlık duyduğumuz yeni araçları özetliyorum.’