Biden’dan yorum: ‘Putin kendini izole etmiş gibi’

celikci

New member
ABD istihbarat yetkililerinin değerlendirmelerini bir dahaleyen ABD Lideri Joe Biden şu tabirleri kullandı: “Bir sürü spekülasyon var. Lakin o denli görünüyor ki, bunu kesin olarak söylemiyorum, kendini izole ediyor üzere görünüyor. Danışmanlarından kimilerini kovduğu ve mesken hapsine aldırdığına dair kimi işaretler var. Ancak şu anda fazlaca fazla savlı olmak istemiyorum. Zira elimizde o kadar sağlam delil yok.”

Öte yandan Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik akınları devam ederken, artan petrol fiyatları için harekete geçen Biden, ABD’nin stratejik rezervinden 6 ay boyunca günde 1 milyon olmak üzere toplam 180 milyon varil petrolün özgür bırakılacağını duyurdu. Biden, kuyuların işletmesini kiraladıkları biçimde, üretimi arttırmayan petrol şirketlerini cezalandıracaklarını belirtti.

İNGİLİZ SAVUNMA BAKANI’NA NAZARAN RUS ORDUSU TÜKENDİ

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Sky News’e yaptığı açıklamada, Ukrayna’yı işgali niçiniyle Rusya’nın ‘daha az önemli’ bir ülke haline geldiğini söylemiş oldu. Wallace “Putin, artık geçmişteki üzere bir güç değil. Şu anda kendi inşa ettiği kafesteki bir adam. Ordusu tükenmiş biçimde ve kıymetli kayıplar verdi. ‘Büyük Rus Ordusu’ unvanı yerle bir oldu” diye konuştu.