Bajaj Pulsar NS200 ile Antalya-Karaman arası nasıl gittik başımıza neler geldi?

Adanali

Global Mod
Global Mod
Pulsar NS200 ile Antalya dan karamana gitmek üzere hazırlıklara başladık. kasım ayıydı hava biraz soğuk ve yağmur yağma olasılığı var, en önemlisi ise gittiğimiz yol Alanya kuşyuvası yolu biraz tehlikeli bir yol bir tarafı uçurum bir tarafı kayalık tek şeritli bir yol desek yeridir.

2 kişiyiz ve gitmeye karar verdik çıktık yola giderken herşey güzeldi dinlene dinlene gittik hava güzel tam ermeneğe vardık bir yağmur başladı. Bu yağmurdan sağsağlim kurtulduk ve gideceğimiz yere geldik. Asıl mesela dönerken başlıyor,Hava çok bozdu ve biz dönmek için yola çıkmamız gerek yağmur yağıyor sağanak halinde sabah 8 sularıydı hava biraz düzeldi ve biz bunu fırsat bularak çıkalım yola dedik ve çıktık.Yine herşey güzel gidiyor Zaten su soğutmalı motor hiçbir sıkıntı olmadan gidiyoruz derken Civler adında bir köy de bir yağmur yağmaya başladı,gidemedik yağmurdan ve çektik sağa yağmurun durmasını bekliyoruz.Ateş yaktık hem ısınıyoruz hem yağmurun durmasını bekliyoruz,neyse yağmur biraz yavaşladı biz yine yola çıktık. Çıkmaz olaydık çıktığımız an yağmur yine başladı bir müddet böyle ilerledik lakin bir sıkıntı var Karapınar köyünü geçersek yolda ne duracağımız bir yer kalıyor ne de bir market hiçbir şey yok Kuşyuvası yoluna girmeden duralım dedik hala yağmur yağmaya devam ediyor ve saat 11.00 markette durduk tabi ki üstümüz altımız full ıslak neyse bekledik ama yağmur durmuyor saat 13.00 oldu 14.00 oldu yok yağmur gittikçe artıyor. En son saat 16.45 civarıydı bir amca geldi. Yiğenlerim siz benim gençliğime benziyorsunuz alın şu yağmurluğu gidin dedi birimize poşet birimize yağmurluğu verdiler.Yola tekrar çıktık bir tünele giricez ve yağmur devam ediyor. Şimdi asıl yere geliyorum. Tüneli bir geçtik 1 metre önümüzü görmüyoruz sisten kayalar yolun ortasına inmiş arabalar gitmiyor yolun kenarında herhalde bu sefer diğer dünyaya gidicez dedik,yavaş yavaş gidiyoruz derken sağsağlim Alanya/mahmutlara indik üstümüz yine ıslandı tabi eve geldiğimde saat 22.00. Resmen 14 saatte geldik 3.5 saatlik yolu ama inanın bana rezillik çektik evet ama hayatımda hiç unutmayacağım ve zevkle anlatacağım anım olarak hala aklımda duruyor. Ekipmanınız tam olduktan sonra Motosiklet özgürlüktür.Motosiklet çok farklı bir yaşam biçimidir. Bunu unutmayın…