Ángela Gimeno: “Ben son derece rekabetçi bir insanım, langırtta kaybetmeyi bile sevmiyorum”

Adanali

Global Mod
Global Mod
11 Haziran 2024 Salı 12:35

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X

• LinkedIn

• Telgraf

'MasterChef'in son düellosunun hazırlıklarını birkaç dakikalığına durduran parmağındaki bir kesik bile Ángela Gimeno'nun (29 yaşında, Valencia) yeni kazanan olmasını engelledi. Menüsü, hayatında ona eşlik eden kökenlerden ve aromalardan esinlenerek yaratıldı. Bu onun programın ödülünü, 100.000 Euro nakit ödülünü, kendi tarif kitabını ve San Sebastián'daki Bask Aşçılık Merkezi'nde yemek pişirme alanında yüksek lisans derecesini kazanmasına yardımcı oldu. Reklamcılıkta çalışmış ve yetenek avcısı olmasına rağmen mutfağa olan sevgisini profesyonel aşçı olan annesi Verónica'dan miras almıştır. Valensiyalı oyuncunun María ile karşılaştığı final, bir milyondan fazla izleyici ve %15,1'lik payla La 1'de seyirci lideri oldu.

'MasterChef'i kazandıktan sonraki gün nasıldı?

Gerçek şu ki sonunda özgürleştim ve uzun zamandır sessiz kaldığım 'MasterChef'i kazandım diyebilirim. Rahatladım ve her şeyden önce çok mutluyum.

Sırrı saklamak zor muydu?

Gerçek şu ki, kimse benim için bunu çok zorlaştırmadı, bana çok fazla soru sormadı. Arkadaşlarımın iyi davrandığını düşünüyorum ama tabii ki ‘MasterChef’i kazandığınızda bunu anlatmak istiyorsunuz, o yüzden ben de acı çektim. Bana sokakta çok güzel şeyler anlattılar. Bir kız benimle fotoğraf çektirmek istediği için ağlamamı durdurdu ve şok oldum çünkü sanki o beni tanıyordu ama ben kızı tanımıyordum. Şok edici ama aynı zamanda çok ödüllendirici oldu.

Programda sizin 'kazanan at' olduğunuzu ve yarışmada kazanmanın favorilerinden biri olduğunuzu söylediler. Bu yorumlar üzerinizde daha fazla baskı yarattı mı?

Bazen size defalarca kazanan atın siz olduğunuzu söyleseler de siz buna pek inanmazsınız. Onu yaşamak, söylenmekle aynı şey değil. Bazen 'kazanan at' olduğumu hissettim, bazen de olmadığımı hissettim. Sonuna kadar nasıl biteceğini bilmediğim bir inişli çıkışlı süreç oldu.

Kendinizi rekabetçi bir şef olarak görüyor musunuz?

Ben süper rekabetçi bir insanım. Hiçbir şeyi kaybetmekten hoşlanmam, langırt futbolunu bile. Her zaman kazanmayı seviyorum çünkü oyunu seviyorum.

Finalde María ile yaptığı düello sırasında büyük bir yenilgi yaşadı. Yemek pişirirken parmağı kesilen şahısa sağlık ekipleri müdahale etmek zorunda kaldı. Yarışmayı bırakmayı düşündün mü?

İlk anda bana kesik küçükmüş gibi geldi. Hiçbir durumda ayrılmayı düşünmedim. Yemek yapmaya devam edebilmem için hemen düzeltilmesini istedim. Daha sonra daha iyi bir kesim gördüğümde onun deli olduğunu söyledim. Ama hey, adrenalinin yaptığı budur.

María'yla düelloyu nasıl yaşadın? Bir arkadaşını mı götürüyorsun?

Beni süper bir arkadaşa götürdü. O harika bir insan. Bu acıyı onunla paylaşmak, birlikte ders çalışmak bir hediye. María bana her konuda yardımcı oldu ve inanılmaz bir kız.

'MasterChef'teki en kötü anın neydi?

Yusuf ve Davut'un kovulması. Çok gergin anlardı ve ikisinin de aynı anda gitmesi beni günlerce oldukça hüzünlü ve düşünceli bıraktı. Ama şüphesiz en iyisi, en iyi tatlıyı, biraz salamura çilek ve çikolatayı yaptığım zamandı. İşte o zaman kendimi gerçekten yemek pişirmeye adamam gerektiğini fark etmeye başladım. Bunu hissetmek gerçekten hoşuma gitti.

Peki en zoru?

Pek çok iniş ve çıkışlarım oldu. Bir an favoriymişsiniz gibi görünüyor ama sonra değilsiniz. Sizi yukarı ve aşağı düşüren yorumlara devam edin, çünkü düşmemek ve sizi ortadan kaldıracaklarını düşünmemek için kendinizden emin olmalısınız. En önemli şey program boyunca güvende olmaktır.

Kazanan olarak kazandığınız ödülü ne kullanacaksınız?

Gastronomik bir projem olmasını çok isterdim ama şimdilik çalışmak ve olmak istediğim şef olmayı öğrenmeye odaklanacağım. Şimdilik San Sebastián'a gidiyorum ve sonra ne yaptığımı anlayacaksın.

Kendinizi hayatınızın geri kalanını yemek pişirmeye adadığınızı mı düşünüyorsunuz?

Yüze yüz. Bu benim için açık. Kendimi adamak istediğim şey bu ve sonunda bunu yapacak cesareti buldum. Geri dönüş yok.

En yakın çevreniz size ne söylüyor?

Hayatımda yaptığım değişiklik onu biraz şaşırttı ama sanırım herkes bunun benim için gerekli olduğu konusunda hemfikir. Aslında iyi olduğum şey bu. Belki hayatta bana gelen değişimin henüz farkında değilim ama her zamanki gibi aynıyım, sadece daha mutlu ve daha minnettarım. Ben aynı Angela'yım, kendimi bu açıdan değişmiş görmüyorum.

Yorum

Hata bildir