Amy Winehouse'un güzel sözleri vardı ve kalpleri samimiyete kavuşturuyordu

Adanali

Global Mod
Global Mod
Şarkıcı Amy Winehouse 2011'de öldü, ancak hayatının bazı yönleri (kısacası, 27 yaşındayken zehirlenerek öldüğü zaman) gizli kalıyor. 'Amy Winehouse' kitabı. Libros del Kultrum tarafından yayınlanan Elinden ve Mektubu', onun lise yıllarını, reşit olmasını, şarkı yazmaya başlamasını ve ondan geriye kalanları ele almak üzere çizimlerini, notlarını veya el yazmalarını bir araya getiriyor ve analiz ediyor. müzik.

Derlemenin en ilginç okumaları arasında müzikal yaratımları için planlanan bazı üstkurmaca oyunları yer alıyor. Örneğin, tekerlekli patenlerde garson olmak istemesi hicivsiz değil. Çoğu zaman romantik kalplerle süslediği, renkli kağıtlara çizdiği figürlerin arasında bu meslekteki bir çizimi de bulundu: “Merhaba benim adım Waffle Garson, waffle severim ve satmam lazım. . Lütfen bunları satın alın. Baskıdan sorumlu olanlar, Janet ve Mitch Winehouse'un önsözüyle şunu temin ediyorlar: “Ölene kadar onun bu konu (garson olarak çalışma arzusu) hakkında bir şarkı yazdığının farkında değildik.”

Amy Winehouse'un el yazmaları, alışveriş listesi ve şarkı sözleriyle birlikte.

Amy Winehouse Vakfı

İkincil resim 1 - Amy Winehouse'un el yazmaları, alışveriş listesi ve şarkı sözleriyle birlikte.

İkincil resim 2 - Amy Winehouse'un el yazmaları, alışveriş listesi ve şarkı sözleriyle birlikte.

Satırların arasında 'Rehab' gibi şarkıların yazarının kişiliği var. Şiir yeteneği olan, iyi yazan, ani ilham veren ve hâlâ olgunlaşmamış bir zihniyete sahip bir kadın. Belki de kitabın tasarımı da bu tazelikten kaynaklanıyor; tonu ve diyagramı, el yazıları ve mozaikleri genç kızlara yönelik dergilere açıkça gönderme yapıyor.

“Benim gibi birini tanımıyorum”

Ebeveynleri “defterlerini karıştırdıktan ve karıştırdıktan” sonra odasının mahremiyetinde ne sakladığını ortaya çıkarır. Örneğin lise yıllarından şöyle diyorlar: “Bazen içimi o kadar nefretle doluyor ki, öfkeme hakim olamıyorum ve sakinleşene kadar kendimi kelimenin tam anlamıyla yatmaya zorluyorum. Bazen sinirlerimi bozan küçük şeyler bunlar (…) Arkadaşlarınızın sizi taciz etmesine izin vermeye değer mi?” diye sordu kendi kendine bir ders kağıdında.

Amy Winehouse'un bebekliği ve ergenliği ve içinde şarkı olan bir not defteri.

Amy Winehouse Vakfı

Ana resim - Bebek ve ergenlik çağındaki Amy Winehouse ve şarkı içeren bir not defteri.

İkincil resim 1 - Bebek ve ergenlik çağındaki Amy Winehouse ve içinde şarkı bulunan bir defter.

İkincil resim 2 - Bebek ve ergenlik çağındaki Amy Winehouse ve şarkı içeren bir not defteri.

Zaten müzikle bağlantılı olan başka bir alıntıda şu yorumu yapıyor: “Ben hiçbir zaman caz söyleyen küçük bir Yahudi kız grubunun lideri olduğum bir senaryonun parçası olmadım. “Benim gibi birini tanımıyorum (…) Yaşadığım bir durum yüzünden o kadar berbat olduğum zamanlar yaşadım ki, her şeyi yazıya dökmem gerekti.” Başka bir sayfada “kendi kendini yok eden” olarak tanımlanıyor.

Kitap, şarkı fikirleri, konser kılavuzları, otoportreler, resmi olmayan fotoğraflar, duruma göre nasıl giyinileceğine dair notlar yoluyla ilerliyor… ta ki vakfın çalışmalarını vurgulayan son bölüm olan “Miras”a ulaşana kadar. Kendisi gibi bağımlılık sorunları olan insanları iyileştirmeye kendini adamış, beş Grammy Ödülü sahibi şarkı yazarının adını taşıyor. En çok bilinen şarkısı 'Back to black'in sözleri, “Sadece sözlerle vedalaştık, ben yüzlerce kez öldüm, sen ona dön, ben de siyaha dönüyorum” diyor.